Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzonda Doğalgaz Çukurları halkı isyan ettiriyor
Trabzonun her tarafında Kurumların görev ihmali var ve vatandaş ancak eleştiriyor, hukuki hakkını savunmak için bir dilekçe yazmaktan çekiniyor
Trabzon sekiz yıldır doğalgaz şantiyesi, Şebeke inşaatları bitirilemedi, şebeke nedeniyle kazılan yollar uzun süre kapatılmıyor, Yollarda lastik boyundan derin kanallar araçların arıza yapmasına sebep oluyor.
Vatandaş bu konuda ne yapacağını, nereye şikayet edeceğini bilemiyor.
Bir araç yolda giderken bir çukura düşer, lastik yarılır, balon yapar, jant eğilir, rotlar zarar görür, karter delinir, tampon zarar görür, radyatör zarar görebilir, hatta araç devrilir, ani olduysa, beklenmiyorsa kazadır..
Bu durumda Kasko şirketi bütün zararlarımızı ödemek zorunda, Sözkonusu çukur Belediyenin, Elektrik idaresi gibi kurumların gerekli emniyet tedbirlerini almadan terk ettiği bir alan ise sigorta ilgili kurumdan zararını tahsil eder.
Aracınızın kasko sigortası yoksa durumu noterden, Trafik polisinden sağlayacağınız tespit tutanağı ile Fotoğraf ve video kaydıyla hukuk mahkemesine başvurup zararınızı talep edebilirsiniz.
Bu çukurlar sadece otomobillere değil yaylarada zarar verebilir, Kişisel olarak bira kazaya maruz kalırsanız, Kaza geçirmenize sebep olan kurum ve kişiler hakkında şikayetçi olur zararınızı tanzim edilmesini isteyebilirsiniz.
 Hukuk Normlarımız AB hukukuna uygun hale getirildi Fakat vatandaş hala çağdaş hukuki haklarının bilincinde değil.
Şikayetçi olduğunuzda muhatap kurum böyle şikayetmi olur diye itiraz ederse şaşırmayın, siz haklarınızın takipçisi olun.
Belediyenin kendisine yapacağınız şikayet büyük ihtimalle netice vermeyecektir. 
Şikayetinizi bir çukurda olsa BİMER üzerinden yaparsanız mağduriyetiniz azalacaktır.
Yerel Cumhuriye savcılarınada "Can ve mal güvenliği" gerekçesi ile şikayette bulunabilirsiniz.
Bu ülkede hakkını aramayana maalesef hak verilmiyor.
Etiketler :
bir - arac - yolda - giderken - bir - cukura - duser - lastik - yarilir - balon - yapar - jant - egilir - rotlar - zarar - gorur - karter - delinir - tampon - zarar - gorur - radyator - zarar - gorebilir - hatta - arac - devrilir - ani - olduysa - beklenmiyorsa - kazadir - - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
04-01-2015 14:36
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®