Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Of'lu Yasin Hoca Sürgüne gönderildi
Diyanet Yeni Dünya düzeninde İslamın yeri konusunda "Haddi aşan" hocaya (TENZİLİ RÜTBE İLE) müezzin kadrosuyla sürgün cezası verdi.
Diyanet Hutbe ve vaazlarda "Resmi" mevzuata aykırı davrandığı bahanesiyle hutbeye ve vaaza çıkmasını yasakladığı Of'lu Yasin Gündoğdu hakkında verilen karar Müslümanları ve 130.000 Diyanet personelini susturmaya yönelik Gözdağı olarak algılandı.
 
Yasin Gündoğdu, Türkiye'nin hafızasına "Oflu Hoca" olarak kazınmıştı.
743.000 Nüfuslu Esenyurttan 60.000 Nüfuslu Çivrile Üstelik müezzin olarak atamasının yapılmasını hangi vicdan izah edebilir. Toplumun kokuşmuşluğuna İslami islah formülleri verenlerin böyle cezalandırılması ne anlama gelmektedir?
 
Vaazlarında ve hutbelerinde bahsettikleriyle insanları uyanmaya davet eden Yasin Gündoğdu Diyanet'in içerisindeki bazı hazımsızlar tarafından defalarca uyarıldı ve engellenmeye çalışıldı. 
Daha önce vaaz ve hutbeye çıkması yasaklanan Yasin Hoca bu sefer de sürgüne gönderildi. 
Diyanet, Yasin Hoca'nın Denizli'nin Çivril ilçesine müezzin olarak atanmasına karar verdi.  İstanbul Esenyurt'ta imam hatip olarak sürdürdüğü görevinin ardından müezzin olarak atanması Yasin Hoca'nın sevenleri tarafından tepki topladı.  
Yasin Hoca facebook hesabından duyurduğu bu haberi şu cümlelerle dile getirdi:  Denizlinin Çivril ilçesine MÜEZZİN Olarak tayin edildik. 
Mesaj açık ve net! 
 
 
Yasin Hoca, yaptığı konuşmalarda Müslümanların ahlaki kokuşmasına sürekli vurgu yapmasıyla toplumun gönlünde yer etmiş ve kısa zamanda adından söz ettirmişti. 
İnsanların uyanması ve özellikle medya ve sosyal medyanın tehlikelerine karşı dikkatli olmasını öğütleyen Yasin Hoca ilginç ve esprili mizacıyla da dikkatleri üzerinde toplamıştı.  
 
Bir küçük ilçeye tenzili rütbe ile sürgün edilen hocaya verilen yoğun desteğe rağmen Diyanet verdiği ceza gibi karardan dönmedi
Etiketler :
Diyanet Yeni Dünya düzeninde İslamın yeri konusunda "Haddi aşan" hocaya (TENZİLİ RÜTBE İLE) müezzin kadrosuyla sürgün cezası verdi. -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
15-04-2016 15:41
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®