Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
İE. Hacıosmanoğluna dava açıldı
Ülkedeki Yolsuzluklar, Şike, Hileli Kumar işleri hoş görülürken, Açılan davalar sudan sebeplerle takipsizlikle sonuçlanırken, Haksızlıklara karşı isyan eden bir vatandaşın, Hiddetle ağzından kaçan amiyane birsöz nedeniyle yargılanması ve olası ceza alması Ancak ülkemizde yaşanacak bir hukuk garabetidir. Bizde yaşıyoruz bu garip halleri hayatımızda.
İE. HACIOSMANOĞLU'NA HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI 
ERKEK OLUPTA BU LAFI KULLANMAYAN KAÇ KİŞİ VAR ÜLKEDE?
 
Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında "kadınları aşağılama" soruşturmasında, 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 
Trabzonspor'un eski Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu hakkında Trabzonspor-Gaziantepspor maçının ardından yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada "Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım.." şeklindeki sözleri nedeniyle başlatılan soruşturma tamamlandı.
 
Savcılık, İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu hakkında "Yayın yoluyla halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılama" suçundan 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.
 
İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. Hacıosmanoğlu, 21 Nisan'da hakim karşısına çıkacak.
 
 
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gaziantepspor ile 2-2 berabere kaldıkları mücadelenin ardından A Spor'a olay açıklamalar yaptı. Hacıosmanoğlu şunları söyledi:
"Hakemlere sanki özel görev verilmiş, 'Trabzon oynarken durdurun' diye. Şunu konuşşanıza ya, Galatasaray maçında hangi güçle, federasyon içinde başlayan hangi abileri, hocayı kurtarmak için operasyon yaptı. Süleyman Abay'ı Trabzonspor maçına kim verdi? Eğer Galatasaray'a yenilmeseydi Trabzon, o havayla neler olurdu. Bu şehir bu kadar basit bir şehir mi? Hakkını yiyip çıkabilir misin yani? Bizi hangi yollara sevketmek istiyorlar. Bugün eşim çok ağır bir operasyon geçirdi, maçlara gidemiyorum. Bu şehrin kaderiyle oynamak kimsenin hakkı değil. Federasyon Başkanı'nı arıyorum cevap vermiyor. Kuddusi Müftüoğlu'nu arıyorum cevap vermiyor. O hakemi bakalım oradan kim çıkartacak?"
 
"ADAM GİBİ ÖLECEĞİZ, KADIN GİBİ YAŞAMAYACAĞIZ"
"Sen Galatasaray'a beni yendireceksin, sonra Galatasaray elle gol atacak, müsaade edeceksin. Sonra biz Trabzon'da sorun varı konuşacağız. Son dakikada olan penaltı değil sadece, pozisyonlara bakın ya. Farklı bir oyun oynanıyorsa, biz de nasıl oyun oynayacağımızı göreceğiz. Kimin üzerine oyun oynuyorsunuz ya? Tiyatronun aktörleri belliyse, o zaman bizi figüran olarak bu ligde tutmayın. Bizi gönderin 2. lige. Böyle bir Allah'sızlık olmaz ki ya! Bundan sonra neler olacağını Türkiye Cumhuriyeti görecek. Millet polis arabalarını yaktı, statları yaktı. Biz masum duruyoruz diye önüne gelen bize tokat atıp gidecek öyle mi? Benim yıllar önce tövbe edip bıraktığım mesleğim vardı. Sanırım o günlere geri dönmem gerekiyor. Dünyanın önemli insanlarının yetiştiği bir şehir burası. Bu akşam milat olacak. Herkes görecek. Trabzonspor sevdalılar müsterih olsun, daha bizim çekeceğimiz bir şey kalmadı. Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez."
 
 KARADENİZDE KADIN ABİDEDİR
 
Çünkü buranın doğal, hayatın zorluğundan da engebeli. 
Kadın olmak Karadeniz’de meşakkat ister. Emek ister. 
Zor şartlarda omuzlanmış yüklerle hayata tutunmak herkesin yapacağı bir iş değildir. Bir evin işi değildir kadının yükü Doğu Karadeniz’de. 
Bahçe işleri, aile işleri, hatta barındığı toplumun yükümlülükleri vardır üzerinde kadının. 
Kadın çalışır, Kadın Üretir. Kadın çabalar. Hep güçlü olmak hep kucaklayıcı olmak hep yapıcı olmak zorundadır. 
Bu ona toplumun biçtiği bir yük müdür. Sanmıyorum. Bu ona kendi sorumluluğunun yüklediği görevdir bence. 
Öyle ki kadın, işim yok değil, yatıp uyumaz bizim buralarda. Mutlaka uğraşacağı bir iş vardır kadının. 
Gün batarken, güneşin vedasını izlediniz mi hiç? Güneş karanlığa bırakır ışığını. Kadın da öyledir evren için. Olmazsa ışığı kaybolur, ülkesinin. 
Bildiğimiz ne varsa ilk kimden öğrendik dersiniz? Koca koca erkekleriz, bir düşünün lütfen, neden en çok annemizle ilgili hatıralar fazladır beynimizde? En çok kim bilir sırlarımızı? Yada eşlerimizin yemeklerine tatlı kusurlar bulurken, neden “annem bu yemeği çok daha güzel yapar be hanım” diyiveririz sessizce? 
Kadın farklıdır. Kadın ruhun dinlencesi. Gönlün türkü sesidir kadın. 
Kadını kadın yapan en büyük özelliğiyse, annelik rolüdür. Annenin verdiği şefkattir, insanın ruhunu temizleyen yenileyen. 
Şimdi kadınlarımız, doğum korkusuyla ya da ekonomik sebeplerle çocuk yapmak istemiyorsa da. Doğu Karadeniz’de bu durum geçerliliğini korumuyor. Üstlendiği bütün rollere bide annelik rolü ekleyen Karadeniz kadını yılmadan usanmadan, yaşamıyla örnek olmaya devam ediyor. 
Tıp ki anneleriniz gibi…
Tıp ki eşleriniz, eşlerimiz gibi..
Kadın olmak her yerde zordur. 
Ancak Doğu Karadenizde bir o kadar daha zor kadın olmak.
Etiketler :
trabzonspor - eski - baskani - ibrahim - haciosmanoglu - hakkinda - - kadinlari - asagilama - - sorusturmasinda - 9 - aydan - 1 - yil - 6 - aya - kadar - hapis - istemiyle - dava - acildi - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
16-03-2016 04:51
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®