Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Yerelde Habercilik herkesin harcı mı?
Bir arkadaşımızın üstü kapalı bizi hedef alması nedeniyle böyle bir duyuruyu ikazı yapmak zorunda kaldık
Artık teknoloji devri yaşıyoruz, Ülkelerin kaderini tayın eden basın Enformasyon artık İnternet üzerinden web haber yazılımları, Bloglar ve sosyal medya üzerinden herkese açık hale geldi.
Bu vesile artık Ulusal basının amiral gemileri dahi yalan yanlış yazarlarsa anında deşifre oluyor Prestij kaybediyorlar.
Bu haberimizde İstanbuldaki STK mensuplarımızdan birinin haberci serüvenine değineceğiz, Bu haberimizin devamı gelecektir İnşaallah


Dünya bir araya gelse Aklını kullanamayanların kendisine ettiği kötülüğü yapamaz.
Söz konusu bu hemşerimiz bir Stk üyesi, uzun yıllardır görev aldığı sivil toplum kuruluşu her kongresi olaylı, şaibeli geçmiş, yapılan suç duruları teknik ve hukuki eksikler nedeniyle işleme konulamamış.
 
İstanbulda 15-20 yıldır İnternet haberciliği yapan, aktüel dergi çıkarak, Bölge gazetesi temsilcisi olan  arkadaşlarımız yıllarıdr "Bila-Ücret" bu hemşerilerimize destek olduk.
 
Olayın bezginlik haline gelmesi sonucu uyarılar yapmaya başladık, 
Anlamadılar, Anlamak istemediler, İthamlarımıza suçlamalarımıza, deşifre ettiğimiz hukuksuzluklara cevap veremediler.
Ben ve birçok arkadaşım Bu STK'lardan bir cacık olmaz diyerek takibi bıraktık, Olumlu-Olumsuz haber yapmaktan vazgeçtik.
Bizim camiaya asparagas faaliyet haberleri yaptıramadıklarını görünce kendisi yıllık maliyeti 300-500 TL olan bir haber yazılımı ile İnternet haberciliğine soyundu.
 
İlk yazısında bizi hedef almıştı, heyecanlıdır moralini bozmayalım diye cevap vermedik. 
01 Ekim 2020 tarihli ilk paylaşımından buyana iki ay geçmiş Son 20 haberine baktım ulusal basından kopyala-yapıştır Trabzon haberleri. Kendisinin köşe yazılarına baktım toplam 10 adet, Bu yazıların hiçbiri yıllardır mensubu olduğu STK ların faaliyetine hiç yer vermemiş!
Çünkü övünülecek bir sermayeleri olsaydı Allaya-Pullaya arzı endam eder Bizi suskunlukla suçlar haddimizi bildirirdi.
Demekki rahat rahatsız etti, Arkadaşımzı heyecan arıyor.
 
Evet suskunluğuma son veriyorum, Bundan sonra kendilerini takip etmeye başlıyorum.
Elbetteki liyakate değer faalityetleri olursa Allah'tan korkar değerlendiririm.
Boşa geçen Laf olsun torba dolsun faaliyetlerini sizlere ulaştırmak ta vazifemiz elbette.
Bu Koronalı günlerde Herkese sağlık sıhhat diler, Millet olarak en az zayiatla selamete çıkmayı yüce rabbimden niyaz ederim.
 
Etiketler :
-
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
02-12-2020 17:24
Yorumlar
BU İYİ NİYETLİ BİR UYARIDIR188.119.60.205188.119.60.205 tarafıdan 02-12-2020 25:30:05 Tarihinde yazıldı
SÖZ KONUSU YENİ HABERCİMİZİN SON MAKALESİ
YEREL BASIN, YEREL BASKIN OLMASIN… Belirli bir bölgeye yayıncılığı hedefler yerel basın. Yerel kamuoyunun sorunlarını gündeme taşır, günlük gelişmeleri yorumlar. Paylaşır, yerel kamuoyunun oluşumunda en etkili nesnedir. Ve tüm bu araçları yönetenlere, görüşlerini ifade edenlere de Yerel basın emekçisi diyoruz. Artık internet yayıncılığı da, bu yöntemin önemli bir parçası . Unutmayalım ki, yerel kamuoyu ulusal ve uluslararası etkiye de sahiptir, Dar ama etkili bir alanı vardır yani. Buraya kadar tanımlama idi; Asıl konu, insan ögesi; tüm bu işlevleri yerine getiren, Algıyı yöneten insan kaynağımızdan ne bekliyoruz? Trabzon’umuz üstatlarıyla gururludur, sapla samanı ayırmayı bilir… Lakin ; Yerel basın, sorunları ve haberleri gündeme taşımada taraflı ise, Yerel kültürün zenginleşmesine ve korunmasına katkı sağlamıyorsa, Yönetimlerin toplumla ilişkilerini bozuyorsa, Yörenin ekonomisine, yerel müteşebbise yayın yoluyla destek vermiyor ise, Yerel sosyal ilişkilerin gelişmesine katkıdan uzaksa, Yerel siyasete bakışta, objektif değilse, Bölge halkının, yöresine sahip çıkma bilincini örseliyorsa, Denetim, eleştiri, eğitim, bilgiyi paylaşma, kamuoyu yapma Fonksiyonlarından uzaklaşmış demektir. Geldiğimiz noktada, üzücüdür ve ekseriyetle durum budur. Hemşehrilerimizin kültürel kimliğini doğru anlamak, Haklarına saygıyla sahip çıkmak, yöresinin saygın konumunu gözetmek sorumluluğu, İnternet haberciliğinde, tv-radyo yayıncılığında, basılı gazetelerimizde Yerel basın temsilcilerimizin asıl sorumluluğu olmalıdır. Dolayısıyla, bu sorumluluk alanı, bilgiye, birikime, eğitime muhtaçtır. Muhakeme ve analiz yeteneğine ihtiyaç duyar. Hülasa; Klavyeyi kullanabilen herkesin yapabileceği bir iş değildir. Trabzon kamuoyu bu seçiciliği yapacaktır, yapmalıdır. Bu kentin dokusundaki hakkı teslim etme ruhu daimdir. Okurların da, kendilerine saygı ve özenle yaklaşan medya haklarıdır. Kişisel çıkar ilişkilerinin, tetikçiliğe evrildiği günleri tüketiyoruz! Yargısız infazı yok etmek şarttır. Gücü elinde tutanlara hoş görünme çabalarını da. Umudumuzu canlı tutan, Trabzon’umuzun yerel basın duayenlerinin varlığıdır, Basın emekçilerini saygıyla ve dikkatle izlemeye devam edeceğiz… Bu, ayıklanma ve arınma süreçlerine borcumuzdur.
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®