Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
UZUNGÖL KAR FESTİVALİ KARSIZ BAŞLADI
İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan, festivalin başlangıç olduğunu belirterek, “Bu festival sadece bir başlangıç olacaktır. Çaykara’da yaşanan çığ felaketi nedeniyle etkinliğimizi bu tarihe aldık. Amacımız, Uzungöl’ü kış turizminde tanıtmak ve bu yönde dünyaya bir mesaj vermektir” dedi.
Dünyanın tabiat harikaları arasında adı ilk sıralarda geçen, Büyük cazibe merkezi olan, Her yıl yüzbinlerce yerli-Yabancı turistin ziyaret ettiği Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı turizm merkezi Uzungöl’de bu yıl ilk kez düzenlenen kar festivalinde yörede kar olmayınca katılımcılar karda kaymak yerine horon oynadı.
 
Çaykara Belediyesi ile İstanbul Trabzon Federasyonu’nca ortaklaşa düzenlenen ‘Karadeniz Kar Festivali’nin birincisi turizm merkezi Uzungöl’de düzenlendi. Kış turizmine katkı sağlamak amacıyla organize edilen festivale katılan vatandaşlar göl etrafında kemençe eşliğinde horon oynarken, yapılan konuşmalarda festival sayesinde bölge turizminin canlanacağı belirtildi
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göl çevresine kurulan platformda yöresel sanatçıları sahne aldı.
Festivalde konuşan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız birer konuşma yaparken bölgenin turizm açısından önemine vurgu yaptı.
İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan, festivalin başlangıç olduğunu belirterek, “Bu festival sadece bir başlangıç olacaktır. Çaykara’da yaşanan çığ felaketi nedeniyle etkinliğimizi bu tarihe aldık. Amacımız, Uzungöl’ü kış turizminde tanıtmak ve bu yönde dünyaya bir mesaj vermektir” dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız ise, festivallerin önemini dile getirerek, “Turizm, günümüz itibariyle en popüler hizmet dalı olarak şu anda lider pozisyonunda bir sektör haline geldi. Bunda hepimizin payı var. Biz diyoruz ki; turizm sadece yaz aylarına ve belirli bölgelere sıkışmasın, yerli ve yabancı turistlere yönelik çeşitli alternatiflerimizi sunalım. İşte bu tur festivallerin tanıtıma katkısı büyüktür. Bu organizasyonun Uzungöl’de turizmi 12 aya yayacağına inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından katılımcılar kemençe eşliğinde horon oynadı.
 
Göl manzarasında oynanan horona bölgeyi ziyarete gelen Arap turistler de ilgi gösterirken, etkinlik yarınki programın ardından sona erecek.
Etiketler :
istanbul - trabzon - federasyonu - baskani - dursun - caglayan - festivalin - baslangic - oldugunu - belirterek - bu - festival - sadece - bir - baslangic - olacaktir - - caykarada - yasanan - cig - felaketi - nedeniyle - etkinligimizi - bu - tarihe - aldik - - amacimiz - uzungolu - kis - turizminde - tanitmak - ve - bu - yonde - dunyaya - bir - mesaj - vermektir - dedi - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
08-03-2015 16:47
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®