Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzondan Dünya'ya Bir Demokrasi Faciası
Akp İl Başkanlığının Kompleksi Demokrasi Ayıbına Dönüştü, Akp Genel Merkez bu ayıbı örtebilecekmi?
Akp Trabzon Köprübaşı İlçe Başkanı seçilen Yüksel Erdoğan hukuki gerekçesiz şekilde partiden ihraç edildi, Bu ayıp Akp'ye yetti.
Ülkeyi yöneten zihniyetin her fırsatta Padişahlığa rahmet okutacak uygulamaları, Demokrasiyi Anayasayı teferruat, Hukuku kendi istedikleri hükümler kabul eden anlayış ilçelere kadar kendisini ortaya koyuyor.
Bürokrasi ise bu hukuksuz uygulamalar karşısında aciz, sessiz. Daha nereye kadar devam eder bilemiyoruz, Bu uygulamalar fazla uzun ömürlü olacağına inanmıyoruz, Ya Akp Yada Türkiye büyük bir çöküş yaşaması kaçınılmaz görülüyor.
 
AK Parti Trabzon İl Disiplin Kurulu tarafından partisinden ihraç edilen Köprübaşı İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan’a halktan destek geldi. 
“Kasım 2014'de AKP Köprübaşı ilçe kongresinde AKP genel merkezinin adayına 75 fark atan sayın Yüksel Erdoğan, İl ve Genel Merkezin baskılarına karşı dimdik ayakta durdu. Daha sonra AKP ilçe başkanı Yüksel Erdoğan, AKP Trabzon İl disiplin kurulunca 116. ve 117. maddelere dayatılarak kesin ihraç istemi ile il disiplin kuruluna sevk edildi.
Savunması alınan Erdoğan’ın 7 Ocak Çarşamba günü il disiplin kurulunca ihracı gerçekleşmiş olup 9 ocak Cuma günü AKP genel merkeze onaya gönderildi. 
Dik duran ama diklenmeyen Sn Yüksel Erdoğanı kutluyoruz. 
Bizim şehrimizden AKP’ye demokrasi dersi veren Sayın Yüksel Erdoğan’ı AKP camiasının kahramanı ilan ediyoruz.”
AKP Köprübaşı İlçe Başkanlığı seçimini 181 oy alan Yüksel Erdoğan kazandı. Diğer adaylardan Mustafa Aydın 106, Muhammet Özyurt ise 8 oy almıştı.
Seçim Hukuka uygun demokratik yapılmış, İl temsilcileri dahi neticenin altına imza koymuştu. 
 
Taka Gazetesi | Haber Arşivinde olayın seyri:
 
YÜKSEL ERDOĞAN, NEDEN TEKZİP ETMEDİN?
 
Yayınlanma Tarihi : 15 Ocak 2015 / 11:55
Ak Parti Köprübaşı ilçe başkanı Yüksel Erdoğan’ın partiden ihracına Trabzon basının tekzip etmemek gerekçe gösterildi.
 
Ak Parti Köprübaşı ilçe başkanı Yüksel Erdoğan partiden ihraç edildi.5.olağan kongrede 181 oy alarak ilçe başkanı seçilen Yüksel Erdoğan il disiplin kurulunun kararı ile Ak Partiden ihraç edildi. Delegeyi hiçe sayarak il teşkilatının böyle bir kara almasının tepki gösteren Yüksel Erdoğan yasal yollardan hem kazanmışlığımın hakkın hem de demokrasinin gereğini yapacağım diyerek şöyle söyledi”
Türkiye’nin bir çok yerinde il ve ilçe başkanlığı seçimleri yaşamdı ama köprübaşı ilçesinde yaşana seçim bir trajedi. Birçok il ve ilçede tek liste ile seçime gidilirken bildiğim birkaç ilçede demokrasinin gereği birkaç aday çıkmış ve kazanmıştır. Gümüşhane’ nin Torul ilçesinde ve Tokat ‘ın Niksar ilçesinde adaylar yarışmış ama parti teşkilatı tarafından herhangi bir yaptırım uygulanmamıştır ve bu seçilen başkanlar görevlerine devam etmektedirler. Parti disiplin kuruluna sevk edilmemin nedeni ise basında çıkan haberleri tekzip etmemem gerekçe gösterilmiş” diye devam ederek bundan sonraki süreç hukukidir ve delegelerin ve halkın takdiridir. İl Disiplin kuruluna çağrılan Yüksel Erdoğan basında çıkan bütün gazete kupürlerini önüne koyduklarını bu haberleri neden tekzip etmediğini gerekçe gösterdiler diye beyan etti.
ÜZERİMDEKİ BASKILAR DEVAM EDİYOR
 
Yayınlanma Tarihi : 09 Aralık 2014 / 16:32
Köprübaşı ilçesi Ak Parti teşkilatı son yapılan olağan kongreden sonra toplandı.
 
Her Cuma günü değerlendirme toplantısı yapılan Köprübaşı ilçesinde Ak parti teşkilatında bulunan karar defteri ve bir çok evrakın merkeze taşındığı öğrenildi.
 
Son yapılan Olağan kongrede atama ile gelen ve yeniden aday olan Mustafa Aydın’a ezici fark atarak İlçe başkanı olan Yüksel Erdoğan eli kolu bağlı olarak beklediğini belirterek şöyle devam etti:
 
“Son yapılan olağan kongrede 181 delegenin oyunu alarak Ak Parti Köprübaşı ilçe başkanlığına seçildim. Seçildiğim günden bu güne kadar üzerime yapılan baskılar devam etmekte. İlçe teşkilat binasının kapıları kapalı bütün evraklar alınmış. Toplantı yapamaz hale geldik.” Erdoğan ayrıda, beni ilçemin insanları buraya seçti ve hatırı sayılır oy aldım, başkanım ve devam edeceğim ifadelerini kullandı.
 
BAŞKAN MAZBATAYI ALDI
 
Yayınlanma Tarihi : 20 Kasım 2014 / 11:15
16 Kasım’da Köprübaşı ilçesinde yapılan Ak Parti İlçe başkanlığı seçimlerinin 181 oy ile alan Yüksel Erdoğan mazbatasını ilçe seçim kurulundan aldı.
 
İlçe Seçim Kurulu başkan Tahsin kalkan tarafından Başkan ve yönettim kuruluna taktim edilen İlçe başkanlığı Mazbatasını alan Yeni Başkan Yüksel Erdoğan Şu Açıklamayı yaptı ”Partimiz büyük bir partidir partimizin büyüklüğü ölçüsünde ki yüksel bir katılımla seçimi tamamlamıştır. İlçe kongremize katılan Ak parti delege ve üyelerine teşekkür ediyorum. Ben ve yönetim kurulum ayrıştırmak değil birleşerek büyümek için buradayım.” diye devam etti.
YÜKSEL’EN DİRENİŞ!
 
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2014 / 11:04
Köprübaşı Seçimini Kazanan Yüksel Erdoğan’a Genel Merkez Baskısı Başladı
 
Trabzon’un Köprübaşı İlçesinde Mustafa Aydın’a karşı seçimi 108’e 181 oyla kazanan Yüksel Erdoğan dün sabah saatlerinden itibaren ‘Genel merkez istifa istiyor’ diye baskı altına alındı. İl’den başlayan baskılara karşı direnen Erdoğan’ın sağlık raporu alarak baskılardan kurtulmak istediği bilgisine ulaşıldı. Yüksel Erdoğan istifa etmez ise AK Partide demokrasi biraz olsun yerleşecek.
 
Olaylı başlayan Trabzon’un Köprübaşı ilçe kongresinde Genel merkezin desteklediği aday Mustafa Aydın’ın karşısında yer alan Yüksel Erdoğan’ın 181 oyla sandıktan ilk sırada çıkması gözleri bu ilçeye çevirdi.
 
Dün sabah saatlerinden itibaren Yüksel Erdoğan’ın telefonları susmazken, hem il hem de Genel Merkezden istifasının istendiği yönünde bilgiler gelmeye başladı.
 
Bu baskıların ardından Yüksel Erdoğan’a destek açıklamaları da geldi. Yüksel Erdoğan’ın istifasının alınması ya da görevden alınması halinde Köprübaşı’nda AK Parti’nin zaafa uğrayacağı yönünde görüş belirtilirken atanacak olan ilçe Başkanının da koltuğunda rahat oturamayacağı ve başarılı olamayacağı ifade edildi.
 
Bu arada baskılardan bunalan Yüksel Erdoğan’ın nasıl bir karar vereceği bilinmezken il ve Genel merkezin baskısının kırılması içinde aracılar çalışmaya başladı.
HALK NE DİYOR?
 
Yayınlanma Tarihi : 14 Kasım 2014 / 17:05
Yarın yapılacak olan AK Parti Köprübaşı ilçe başkanlığına üç kişi aday oldu.
 
Üç değişik liste ile seçime gidecek olan Köprübaşı ilçe teşkilatında adaylar şöyle. Asim İmamoğlu yıllardır Köprübaşı ilçesinde ikamet eder. Yüksel Erdoğan Üniversite mezunu Köprübaşı ilçesinde ikamet eden esnaf. Mustafa Aydın atama ile Köprübaşı Ak Parti ilçe başkanı, Köprübaşı belediyesi meclis üyesi. İnşaat sektöründe faaliyet gösterir. Köprübaşı ilçesinden tam bir demokrasi örneği olmalı. İl Başkanlığının tek aday için baskı oluşturması ve taraf olması ilçede kutuplaşmaya neden olmakta. İlçe başkanının kim olacağına ilçe bulunan delegeler karar vermeli diye belirten delegeler ve ilçe halkı ilçeye müdahale edilmesin diye de uyarıda bulundu.
Etiketler :
akp - trabzon - koprubasi - ilce - baskani - secilen - yuksel - erdogan - hukuki - gerekcesiz - sekilde - partiden - ihrac - edildi - bu - ayip - akp - ye - yetti - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
19-01-2015 07:10
Yorumlar
ABDULLAH GÖZAYDIN tarafıdan 10-02-2015 18:51:56 Tarihinde yazıldı
akıl alacak gibi değil
Akla hayale gelmeyecek iftiralar ile görevden alınan kişilerin artık akp içinde olamayacağı kesin akıllara durgunluk veren iftiralar Trabzon köprübaşından http://www.61saat.com/bolgesel/trabzonda-ak-parti-yoneticisi-demirtasa-oy-verdi-iddiasi-h175420.html
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®