Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon'da Hayırcılara Geçit yok
Trabzonun taşı toprağı Evet Afişi pankartı sinevizyonları, seçim araçları ile donatılmış olmasına rağmen Hayırcıların el ilanı dahi dağıtmasına engel olunuyor, pankart asılmasında polis tarafından göz altına alınıyorlar

Politikanın zirvesindeki kişiler Referandumda Hayır tercihini savunanları PKK-Kandil yandaşı, yasadışı şahıslar gibi söylemlerle karalaması tabanda Evetçilerin taşkınlığına sebep oluyor.

Bilhassa gençler Hayır diyenleri terörist olarak rahatlıkla ilan ediyorlar. 
Referanduma 27 gün olmasına rağmen Ülkede görülmemiş şekilde karşılıklı sözlü fiili saldırmalar yaygınlaşıyor.
 
Birlik beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan bu günlerde politikacılarımızın daha mutedil bir dil kullanmasını temenni ediyoruz.
 
Günlerdir Trabzon'un merkez ve ilçelerini geziyoruz, 17 Mart'a kadar Anayasa Referandumu için meydanlarda, açık alanlarda tanıtım çalışması yasak olmasına rağmen her taraf EVET bayrak, afiş, Devasa pankartlar, Dev sinevizyonlar, Bilbord reklamları ile doldurumuş durumda
 
Emniyet bu çalışmaları sessizce izlerken 18 mart akşamı Afiş pankart çalışlması yapmak isteyen CHP gençlik kolları mensupları göz altına alınarak emniyette alıkonuldu.
Akp il başkanlığının bulunduğu meydan parkın birçok köşesinde dev pankartlar ve dev sinevizyonlar bütün gün Evet propagandası yapmasına rağmen Bu gün akşam üstü 10-15 kişilik CHP'li gençler HAYIR el broşürü dağıtmak istediğinde çevrelerini saran ak parti mensubu gençler yaptıkları polimiklerle gençlerin neden hayır bilgilendirmeleri engellendi.
Sert tartışmalar çıkıyorken gelen emniyet mensupları tarafları sakinleştirmeye çalışırken Akpli gençlerin CHP standı etrafından ayrılmaları için uyarıda bulunmadı.
Abluka ve sözlü sataşmalarla bilgilendirme yapamayan CHPli gençler mecburen faaliyetlerine son verdiler.
Demokratik bir hak olarak HAYIR diyenlere karşı bu kadar tahammülsüzlük yapılması hem hukuken hem ahlaken kabul edilebilecek gibi değil.
 
 
 
CHP TRABZON GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI EMRE POLAT'IN BASIN AÇIKLAMASI
 
CHP Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Emre Polat, Teşkilat arkadaşlarımız olarak memleket sevdamızı ve demokrasiye olan inancımızı kimsenin sorgulamasına müsaade edecek değiliz. 
 
Bizler geçmişten gelen mücadelelerimizle cesaretimizi ve inancımızı kanıtlamış kişileriz. 
Hal böyle iken memleket sevdamızı hiçe sayarak bizleri terörist ilan eden zihniyetin mensuplarının daha önce yaptıkları gibi bizim seçim arabalarımızı taşlamaları veya afiş ve pankartlarımızı kesmeleri, şimdiyse yine aynı zihniyetin baskılarıyla gözaltlarına alınmamız bizlerin inanç ve cesaretinden en ufak bir zerre bile kaybetmemize sebep olmamıştır, olmayacaktır!
 
 
​Trabzon’da her yer evet Afiş, Bayrak ve pankartları ile doldurulurken sessiz kalabiliyorsunuz fakat bizler daha aynı saatler içinde gözaltına alınıyoruz, üstelik biz gözaltına alınırken aynı anda Trabzon’da evet bayrakları asılıyor. 
Tabi bunu da göz ardı ediyor olmanız bizleri artık şaşırtmıyor ve mücadelemizin ne denli büyük olduğunu gösteriyor. 
Şu iyi bilinsin ki bu saatten sonra engelleyeceğiniz her çalışmamız için kendi önlem ve yöntemlerimizle mücadelemizi büyüteceğiz, Fakat Evetçiler gibi, hukuktan asla  ayrılmayacağız..
 
 
Biz bu yola “Yılmayacağız, Sinmeyeceğiz, Korkmayacağız” diyerek çıkarken sizler “Ya Başkanlık Ya Kaos” dediniz. Siz kaos dedikçe savaş dedikçe, biz barış diyeceğiz kardeşlik diyeceğiz. Bu yüzden şunu unutmayın ki memleketi, sokakları ve meydanları size teslim etmeyeceğiz.
CHP Trabzon gençlik kolları başkanı Emre Polat
 
 
Etiketler :
trabzonda - referandum - calismalari - gerginlige - neden - oluyor - akp - referandumda - rahat - chp - ye - izin - yok -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
19-03-2017 12:40
Yorumlar
İSMAİL SAMİ tarafıdan 19-03-2017 23:14:38 Tarihinde yazıldı
AKP'LİLER İŞLEM YOK
Olayı viratrabzon'a anlatan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör polis yetkilisine, karakola gelirken, Kahramanmaraş Caddesi'nde Evet flamaları asıldığını gördüğünü, bunlar hakkında neden işlem yapılmadığını sorduğunu söyledi. Bu soruyu polis yetkilisinin,''Haklarında şikayet yok'' diye yanıtladığını belirten Güngör, ''Şu anda ben size ihbarda bulunuyorum'' dediğini aktardı. Ancak yetkili polisin, ''Bize değil 155'e şikayet etmeniz gerekli'' ifadesini kullandığını belirtti. CHP'li gençlere işlem yapılırken, aynı anda evet flaması asanlar hakkında hiçbir yasal takibat yapılmadı.
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®