Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzonda Tarih Talanına Kim Dur Diyecek
Bir vatandaşımızın paylaştığı aşağıdaki gerçekler konusunda söz söyleyecek Vali, Kaymakam, Kültür müdürü, Belediye imar müdürü varmı diye merak ediyoruz.
Trabzon'da Kültür ve Tabiat varlıklarımı koruma müdürlüğü yok mu? 
Trabzon belediyesi bu binalara ruhsat verdimi, Verdi ise nasıl verdi, TC. Bu şekilde yapılaşmaya hukuki imkan yok, Belediye TC yasalarına bağlı değil mi?
 
Vatandaşın Şikayeti;
 
Alacahanın hemen arkasında Cumhuriyet caddesi yönünde böyle bir hamamımız daha vardır. 
İsmi büyük ihtimalle Alacahamamdır. 
Bu gün dört tarafı binalarla çevrili bir hamam bakiyesinden ileri gitmez. 
Alacahanın onarımı esnasında bunun görülmemiş yada akla gelmemiş olması mümkün değil. 
Kültür müdürlüğünün bu konuda daha etkin görev alarak yönlendirici olmasını bekliyoruz. 
Zafer Duran 
İşte ülkemizin genelindeki tarih, kültür, sanat anlayışımız bu.
Zafer beye teşekkür ederiz, Bu konularda vatandaşlarımız Kültür bakanlığı Müzeler genel müdürlüğü Kültür ve Tabiat varlıklarını koruma Trabzon bölge müdürlüğüne dilekçe yazabilir, Bu envanterin kurtarılması için müracaatta bulunabilir.
Trabzon 3-4 bin yıllık bir bölge şehri olmasına rağmen tarihi envanterin çoğunluğu böyle yok edilmiş, Şehirde tarihi eser camiler hariç yok gibi birşey.
Ayasofyanın bahçesindeki kabir taşlarını sorduğumuzda, Diyanet görevlisi namaz memurlarının tarihçi kesilerek,  bunların buraya ait olmadığını, çevrede yapılan evlerin hafriyatından çıkanalrı halk getirip buraya bıraktığını beyan etmeleri çok amnidardı.
Demekki Trabzonun her tarafı mezarlık, Bulan ne hikmetse sadece Ayasofyaya getirip bırakıp kaçıyormuş!!!
Kültür bakanlığına yazdığımız Tarihi Trabzon kalesi üzerine yapılan Trabzon valiliği konuk evi hakkında hiçbir işlem yaptıramadık, Genel müdürlük Trabzona yazı yazdık diyerek dilekçemize cevap yazdı, Hala cevabını bekliyorlar olmalı. Vah benim talihsiz Türkiyen ve Trabzonum.
Bu fotoğrafları gören Kültür bakanlığı yetkililerini göreve davet ediyoruz, Lütfen görevinizi yapın tarihimize sahip çıkalım.
 
ALACAHAN SOKAKTA GÖZLERDEN IRAK BİR HAMAM BAKİYESİ


Etiketler :
alacahanin - hemen - arkasinda - cumhuriyet - caddesi - yonunde - boyle - bir - hamamimiz - daha - vardir - - ismi - buyuk - ihtimalle - alacahamamdir - - bu - gun - dort - tarafi - binalarla - cevrili - bir - hamam - bakiyesinden - ileri - gitmez - - alacahanin - onarimi - esnasinda - bunun - gorulmemis - yada - akla - gelmemis - olmasi - mumkun - degil - - kultur - mudurlugunun - bu - konuda - daha - etkin - gorev - alarak - yonlendirici - olmasini - bekliyoruz - - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 1 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
02-03-2015 05:33
Yorumlar
Murat Gümüş tarafıdan 02-03-2015 13:51:58 Tarihinde yazıldı
VATANDAŞ ŞİKAYETİ
Murat Gümüş " Teoman Yılmaz Bey, Çok Teşekkür Ediyorum. Yetkili Müdürler Dönmez de. Dönerler ise Bahçecik Cezaevi'nin hemen Altında ki Rampanın dibini Yamata Yamata Daha Yama Tutmuyor.Arabalarımız Hep Kırıldı. Allah Kahretsin Birşey Yapsınlar Adamgibi Oraya. Yusuf Keskin Bey ve Ahmet Yoloğlu Bey Belki Sesimizi Duyar da Yetkilileri Uyarırsa Allah Razı Olsun Deriz." Teoman Yılmaz " Yusuf beyin işi değil" Teoman Yılmaz "Ben yaşadığıma gördüğüme inanırım...bana cuma ya kadar yapılacak dedi 4 cuma geçti...ne oldu dedim...6 defa aramamdan sonra döndü ve ben resimleri ilgili yere attım dedi... O zaman bana neden cuma gününe kadar yapılacak diyorsun...ben ilgili yere atmasını bilirdim...bir de attığına dair yemin ediyor...ne konuştuğundan haberi yok..halbuki messengerde yazılı söyledikleri..açıp oraya bile bakmıyor..neymiş..yoğunmuş...geçin bu işleri ya...yollar ne halde..vatandaş düşüp kırıyor ayağını bunlar yoğunmuş...nerede yoğunmuş festivalde...açılışta...yani vatandaşın akan yarasında değil..başka yerde yoğunlar..bunlar iş bitirecek yapıda değiller...ç ok saygılılar hepsi bu benim gördüğümün... iş çıkmaz"
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®