Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon'da Müslümanlara hizmet
Evet 4 bin yıllık önemli bir medeniyete sahip Trabzon şehrimiz kimlere emanet, Herişin yarım yamalak bırakıldığı Akyazı arenada 40 bin kişiye hizmet veren mescit bu
Trabzonda yerel yönetimler isyan ettirmeye devam ediyor.
Muhafazakar söylemlerle oy alan yerel yönetim, Muafazakarların ihtiyaçlarını çözmede malesef liberal yöntemler uygulayarak ipe un sermeye devam ediyor.
Şehirde belediye hizmetleri on yıldır durmuş vaziyette, Hukuksuz, plansız uygulamalar yerel basının bir kısmı tarafından deşifre edilirken, Trabzonun sosyal medya fenomeni mak. Yük. Müh. Teoman Yılmaz paylaşımları ile milyonlara ulaşıyor, Fakat netice almak imkansız gibi.
Trabzonspor Akyazı tesisleri yapıldı, mescidi ihmal edildi, Halk ve Muhalefet yazdı çizdi 40.000 Müslümanın geldiği Akyazı stadındaki mescit işte bu kadar gerçekleştirilebildi.

Konu ile ilgilenen Trabzon Belediyesi meclis üyesi Davut Çakıroğlu,
3 yıldır mescit konusunda alınan yol "İmar barışı" Affından yaralanacak kadar diyelim. 
Trabzonda işler böyle yürür. Böyle yürüdüğü İçin de yerde sürünür. Hakkıyla bitirilmiş iş gören varsa söylesin,
Akyazı daki mescit bile İmar affından faydalanacak türden.
Kimse yanlış anlamasın aşağıdaki fotoğraf Beşiktaş Arenadan.
İŞTE AKYAZI SPOR KOMPLEKSİ'NİN ÖZELLİKLERİ
 
Toplam 92 bin metrekare yeşil alana sahip kompleks içinde, 2 bin 200 ağaç ile 2 bin 400 bitki grubu yer alıyor. UEFA kriterlerine göre saha aydınlatma kriteri 2 bin lüks iken Akyazı Spor Kompleksi'nin aydınlatması ise 3 bin lüks seviyesinde gerçekleştirildi.
 
Akyazı Spor Kompleksi'nde ayrıca Kamp Eğitim Merkezi ve İl Gençlik Spor Merkezinin binaları da bulunurken, tesis, 2 suni ve 5 doğal çim sahayı da bünyesinde barındırıyor.
 
AKILLI ÇATI ÖZELLİĞİ
 
Toplam 6 bin 500 ton çelik kullanılan çatının çevre dostu olarak kendini temizleme ve hava kirliliğini giderme özelliği ise dikkati çekiyor. "Akıllı çatı" olarak bilinen smart roof sistemi kullanılan stat, bu özelliğiyle dünyada beşinci, Türkiye'de ise bir ilk olarak tarihe geçecek.
 
Yaklaşık 22 bin metrekare kapalı tribün alanına sahip stadın çatısı 245 dönümlük yeşil alanın havasını temizleme gücüne sahip. Bu oran, yaklaşık 2 bin 500 aracın oluşturduğu hava kirliliğini temizleme kapasitesine eş değer konumda bulunuyor.
 
41 BİN KİŞİLİK
 
Kapasitesi 41 bin 461 olan statta, 2 bin 954 VIP, 196 protokol, 282 basın ve 80 engelli koltuğu bulunuyor. İlkleri barındıran statta 80 metrekare olan skorbord, 7,5 megapiksel aralığında olmasıyla da Türkiye'de yine tek olma özelliğini taşıyor.

 

Etiketler :
trabzonakyazugaarenadamescitskandalug -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
01-08-2018 12:58
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®