Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon STK'sı Trabzonlunun acısını Paylaşmadı
Çoğunluğu Trabzonlu 21 Hemşerimizin elim bir olayla can verip dün toprağa verdiğimiz, 7'si ağır yaralı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren 15 kişinin ve ailelerinin acısını paylaşmayanların STK kimliği ne kadar doğrudur.

STK lar şehir kulübü değildir, Her STK kuruluş amacına uygun faaliyetler içinde olmalıdır. STK'ların siyasi, ekonomik, kişisel öncelikleri olamaz Toplumun sosyal temsilcisi olmak zorundadırlar. 

İstanbul "TİAB" Trabzon İş Adamları ve Bürokratları Derneği, Trabzon adına kendilerine tahsis edilen Trabzon Park da düzenlediği Hamsi şöleni yapıldı.
Daha önce programı açıklanan etkinlikte Horon-kemençe eğlence olacağı duyurulmuştu.

TİAB yetkilileri Kartal cevizlide çöken binada hayatlarını kaybeden 21 kişinin çoğunluğunun Trabzonlu olması nedeniyle etkinliğin eğlence bölümünü kaldırdıklarını açıklamıştı.
Bu açıklama maalesef Gaz alma açıklaması gibi oldu, Etkinlikte hamsi mangalları yanarken etkinlik alanında horon kemençe etkiliğe dahil edildi.

STK, Sivil Toplum Kuruluşları Halkın birlik beraberliğini sağlayan Acılarını paylaşarak azaltan, Sevinçlerini paylaşarak çoğaltan kurumlardır.
Depremler hariç pek görmediğimiz şekilde kaybettiğimiz 15 ağır yaralı 21 hayatını kaybeden hemşerimizin matemi tutulurken, Bir kısım Trabzonluların bir STK bünyesinde horon tepip eğlenmesi ne kadar etik oldu?.

Trabzon İş Adamları ve Bürokratları'nı temsil eden böyle bir kurumun bu duyarsızlığı kabul edilemez. Bu tür hataların sık sık tekrarlandığı Trabzon STK dünyasını her seferinde uyarı amaçlı eleştiriye devam edeceğiz.
Olur böyle şeyler, hayat devam ediyor gibi duyarsızlıkları kişiler yapabilir, Bu savunma STK hukukuna misyonuna uygun bir mazeret değildir.

Etkinlik haberlerinde; TİAB Başkanı Yaşar Aşçıoğlu “ özellikle İstanbul da bulunan hemşerilerimizle pazar tatili Hamsi şenliği düzenleyerek birlikte olmayı düşünerek yapmış olduğumuz etkinliğimizi maalesef bizleri de çok üzen Kartal daki yıkılan binanın altında kalan Of lu hemşerilerimizin vefatından dolayı eğlence bölümünü iptal ederek Hamsi festivalimize katılan hemşerilerimizle gerçekleştirdik. 

Güneşli güzel bir Pazar günü hemşerilerimizle Trabzon Park da hamsi şenliğinde amacımız birlikte olmaktı. Bu vesileyle katılımında fazla olması mutlu etti bizleri. Katılan tüm hemşerilerimize teşekkürler ederiz.” dedi.


Söz konusu açıklamayı yapan başkan yanıbaşında horon tepen gençleri görmedimi? Kemençeyi duymadı mı?  acaba diye merak ettik?

Etiketler :
tiabhamsicg - slenitrabzonstklarughamsicg - sleni -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
11-02-2019 05:39
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®