Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Trabzon dernekleri İstanbulda ne yapar?
istanbul Trabzon dernekleri sivil toplum kuruluşları Trabzon halkı menfaatine hangi sıkıntılarına çözüm buldu?
Trabzon STK'ları Basından neden Kaçıyor?
İstanbul'da Dernekler masasına kayıtlı 400'den fazla Trabzonla ilgili dernek olduğunu söylüyorlar.
İki tane federayon, İki tanede Konfederesyon var.
Bunların İstanbuldaki Trabzon yerelbasın ile neden arası yok?
Faaliyetleri "Varsa!" neden yerel basına bilgi belge vermezler?
Sivil Toplum Kuruluşu İsmi ile müsemma İlgili oldukları Halkın sıkıntılarının, şikayetlerinin, taleplerinin takipçisi olmaları gerekmiyor mu?.
Yani STK'lar ile Siyasi partilerin sistemi ortak bir sistemdir ve medeni kanunda birlikte zikredilirler.
Siyasi partilerde olduğu gibi STK'larda Basın ile müşterek kulvarda yürümek zorunda oldukları halde Trabzon STK'ları sır gibi faaliyetteler, Sanki yasadışı iş yapıyorlar...!
Kendi adıma söyleyecek olursam Trabzon STKlarına 5 ayrı haber web sitemde (Bilâ ücret) oldukça yer veriyorum, Birinin adı zaten "Sivil hareket" Elbetteki objektif haberciliğimiz bazılarını mutlu ederken bazılarını mutsuz ediyor kızdırıyor.
Ne yapalım yani Yasasışı usul ve dayatmalarla kongre yapıyorlarsa, Ve bizde bunu belgelediysek elbetteki haber yapacağız, hatta ilgili makamlara ihbar edeceğiz.
Bu bizim sektör olarak görevimiz Vatandaş olarak vazifemiz.
Geçen hafta bir D. Federasyonumuz üyeleri ile yemekli-eğlenceli istişare toplantısı yapmış. 
Bildiğimiz kadarı ile Yerel basın çağrılmadı, 
Katılım sağlayan davetliler söz konusu federasyonunun yüzlerce üyesine oranla çok basit kalmış.
Söz konusu davetliler istişare toplantısını protesto ederek katılmadılar mı? Yoksa federasyon üye derneklerin hepsini davet etmedi mi?
Eğer bu arkadaş yemeği ise bazı katılımcı hemşerilerimiz sosyal medyadaki paylaşımlarında "istişare toplantısı yaptık" ifadesini neden kullandılar?
Trabzon D. federasyonu hiçbir faaliyet yapmıyorlar mı? da, ne web sitelerinde, ne basın açıklamalarında vasat ziyaretler dışında hiçbir faaliyetleri yok!.
Sayın Trabzonlu STK temsilcilerimiz Lütfen medeni kanundaki yerine uygun faaliyetlerde bulununuz, Trabzon'un Trabzonlunun oldukça yoğun şikayetleri var. Dünün en önemli eyalet merkezi, Rize gibi köylerinin gerisinde kalmış. Rizeye yapılan yatırım desteklerinin %70'i Trabzon'a yapılmıyor Neden?
STK'larımız Trabzon halkının Çay ve Fındık tarımı dışında hiçbir geliri yok, Bu nedenle her on Trabzonludan dokuzunun Trabzon dışında ekmeğinin peşinde koştuğu, Doğduğu yerde doyma fırsatı verilmediği yazılıp çiziliyor.
Trabzon'un, Trabzon'lunun 1. sıkıntısı TS'nin şampiyon olamaması değildir, Trabzon'un en önemli sorunu Trabzonda yaşamak isteyenlerin önündeki engeller kaldırılsın, şehirde nüfus tutacak yatırımlar yapılsın.
Mesela çevre bakanlığı Güneydoğuyu yeniden inşa etti, Başkanı Of'lu olduğu halde Of'a çivi çakmadı, Son Milletvekil adaylığı Trabzon'a alınınca apar topar Of'ta dere yatağına dört TOKİ apartmanı kondurdu.
Trabzonda Nüfus tutmanın en önemli şartı Trabzona gelmek isteyenlere engel olan konut sorunudur.
Güneydoğuda olduğu gibi Trabzonda "Tarım Kent" konutları yapılsın, gurbette asgari ücretle çalışan gençlerimiz köyüne dönsün hayvancılık, arıcılık, el sanatlerı gibi birçok alanda istihdam oluştursun.
Bu durum Trabzon STK'larının boyunlarının borcudur.
 
Bizim STK'larımız ne yapıyor, Devletten bir şekilde aldıkları araziler üzerine kurdukları tesislerinin ellerinden alınmaması için çalmadık kapı bırakmıyorlar. 
Şimdilerde birde görkemli bir Dernek binası tahsis edilmesi için Ankara yollarını su yolu yapanlarımız var, Sanki çok faaliyet yapıyorlar da mekanları dar geliyor.
 
Biz doğruyu söyleyerek onuncu köyde kalmaya devam edeceğiz, Derneklerimizin, Federasyonlarımızın, Konfederasyonlarının anlatacak bir faaliyetleri hizmetleri varsa bizlere basın açıklaması olarak göndermelerini rica ediyoruz.
Bizi makamlarına çağırıp ikramda bulunmalarını masraf yapmalarını istemiyoruz.
Evet 20 yıla yakındır ne yaptınız, Eskiyi geçtik şimdiki başkanların 2-3 dönemdir yönetimdeler ne yaptınız bize haber verdinizde biz yazmadıkmı, eleştirilerinizi de bekliyoruz. Saygılarımızla...


DİP NOT: Elbetteki istisna derneklerimiz de var ve istisnalar kaideyi bozmaz...
Sizlere sorduğumuz bu soruların muhatabı olmadığınızı iddia ediyorsanız hemen tabeladaki STK tanımı silin Trabzonlular kulübü, şatıroğlunu sevenler kulübü şeklinde tabela yazın, Görüldüğü şekli ile STK olmadığınızı biz görüyoruz...

 
Etiketler :
trabzondernekleristkalrug -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
15-07-2020 22:43
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®