Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
TDF'de Değişen birşey yok
Trabzonun fethinin gerçek tarihinde kutlanması için on yıldır verdiğimiz mücadelede Trabzon Büyükşehir belediye başkanlığını Trabzon valiliğini ikna ettik, Trabzon sivil toplum kuruluşlarını ikna edemedik.
ÇÜNKÜ TRABZON STK'LARININ AMACI FETİH/KURTULUŞ DEĞİL GURBETTEKİ TRABZONLULARA HORON KEMENÇE EŞLİĞİNDE TERAYAĞ PEYNİR SATILMASI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Yeni TDF Yönetimide Trabzonun fethini 15 Ağustosta değil Eylül ayında kutlamayı tercih ederek esas niyetlerini belgelemiş oldular

Görgü tanığı olarak şahidiz ki Oldukça hukuksuz bir genel kurul ile görev alan yeni TDF başkan ve yönetim kurulu üyeleri Ak parti il başkanlığını ziyaret ederek, 18/24 Eylül 2018 tarihinde Yenikapı Etkinlik alanında yapmayı düşündükleri Trabzon’un Fethinin 557. Yıldönümü Kutlamalarına davet ettiler.
 
Bu ziyaret nedeniyle endişelerimizde haklı olduğumuzu gördük. 
TDF Siyasi amaçlarla kurulmuş bir dernek / federasyon değildir. Trabzon halkının kültürel ve sosyal dayanışma amacıyla kurulmuş derneklerin üst kuruluşudur.
Trabzon dernekleri federasyonu her siyasi ve etnik faaliyete eşit uzaklıkta olmak zorundadır.
 
Şimdi aynı ekiple birlikte en azından TBMM'inde temsilcisi bulunan bütün siyasi partilerin İstanbul il başkanlıklarını ziyaret ederek davet etmelerini bekliyoruz. Bu yapılmaz ise eski yönetimin hatalarına devam edilecekse Elbette ceremesine katlanmaları gerekiyor.
 
Kaldıki bu davette katılmadığımız ikinci konu ise, Trabzonun fethi 18-24 Eylül tarihleri arasında değil, 15 Ağustos 1461 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle Fetih kutlamaları mutlaka 15 ağustosu içinde barındıran bir tarih aralığında gerçekleştirilmesi gerekiyor.
Yıllardır 24 Ekim tarihinde yapılan etkinliğin amacında "Tereyağ-peynir" satışları hedefleniyordu, Yeni TDF yönetimi bu kaygıyla sanıyoruz Trabzonluların köyünde olduğu 15 Ağustos'ta Trabzonun fethini kutlamaya yanaşmadılar.
Biz belgeleri ile on yıl uğraştık, geçen yıl Trabzon Büyükşehir belediye başkanı O. F. Gümrükçüoğlu düzenlediği akademik bir çalıştay sonucu fethin 15 Ağustos tarihinde olduğunu tescil etmişlerdi, Zaten bütün tarih kitaplarıda 15 Ağustosu gösteriyordu.
 
 
Derneklerin kuruluş amacı kamusal yönetimlere proje sunmak, hatalı uygulamalardan vazgeçilmesini sağlamak olması gerekirken TDF ve KASTOB gibi üst kuruluşların Trabzon ve Karadeniz halkı adına bir başarı hikayesini duymadık-görmedik maalesef.
 
15 Ağustos'ta Sumela'da Ülkemizin Rum cemaati Trabzonun fethine ağıtlar düzerken Müslüman Biz Türkler yıllardır 69 gün sonra tarihi bilgiden mahrum horon kemençe tereyağ peynir festivali gibi fetih kutlaması yapılıyordu, Şimdi bu tarih bir ay geri çekilmiş oldu, Ama gene gerçek tarihte fethi kutlayamayacağız , Çünkü 15 Ekim öncesi İstanbuldaki Trabzonluların çoğu köyünde, Bunca tereyağ peyniri kime satacağız değil mi yani!
 
 
Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Genel Başkanımız Sayın İsmail Şatiroğlu öncülüğünde AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Bayram ŞENOCAK beyi makamında ziyaret etti. 
Ziyarette seçim sonuçları yanı sıra yeni sistem ile ilgili iyi temennilerde bulunan heyet 18/24 Eylül 2018 tarihinde Yenikapı Etkinlik alanında yapılması planlanan Trabzon’un Fethinin 557. Yıldönümü Kutlamaları ve Trabzon Günleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 
Bizlere zaman ayırdığı , değerli fikirlerini bizimle paylaştığı ve misafirperverliği için AK Parti İstanbul İl Başkanı Kıymetli Hemşerimiz Sayın Bayram ŞENOCAK beye canı gönülden teşekkür ederiz
Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan 
İsmail ŞATIROĞLU 
 
Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, Tüzüklerine göre görevleri nelerdir?
 
* Trabzonmerkezli sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel amaçlar doğrultusunda çalışmalar ve eylemler yapmak.
* Devletin gücünün yetersiz kaldığı konularda araştırma, tesis ve hizmet sağlayarak açığın ve gecikmenin kapanmasına yardımcı olmak.
 
* Ülke vatandaşlarının seslerini duyurmalarını, sorumluluk almalarını ve devletle kurdukları örgütü diyoloğa geçirmeyi sağlamak.
 
* Toplumsal anlamda bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları yapmak.
* Toplumun zararına olan etkenlerin ortadan kaldırılması için mücadele etmek.
* Halkın çıkarlarını ve haklarını korumak için çalışmalar yapmak. gibi..
 
Türkiye son yıllarda adeta STK cennetine döndü.
Karadeniz il ve ilçelerinin sayısını bilemediğimiz kadar dayanışma dernekleri mevcut.
 
Ama ne yazık ki...
-İstisnalar dışında- çoğunun ne üyelerine, ne bulundukları kente, ne topluma, ne de insanlığa bir yararı var.
 
Makam/makam aracı sahibi olmaktan, protokole girip sosyal çevrelerini genişletmekten, koltuğun gücüyle kendi reklamlarını yapmaktan, siyasi istikbal peşinde koşmaktan, kişisel sorunlarını çözmekten, meydanlarda arzı endam etmekten başka yaptıkları bir şey yok!
 
Dolayısıyla gerçek anlamda ne etki yaratabiliyorlar, ne de toplumun yaralarına merhem olabiliyorlar.
Böyle olunca da bol bol goygoyculuk, faydasız ve nafile işlerden öteye geçemiyorlar.
Kahvaltı, yemek, suya yazılan ziyaret, bir elin verdiğini öbür elin görmemesi gereken iyiliklerin çeşitli turnuvalar adı altında köpürtülerek servis yapıldığı bültenleri yayınlamak zorunda kalmadığımız günler dileklerimle...
 
Etiketler :
-
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
01-08-2018 12:31
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®