Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
TDF Mayısta Kongreye Giderken
TRABZON DERNEKLER FEDERASYONUN DERNEKLERi ZİYARETLERİNDE YÜKSEK TANSİYON VARDI!
Yaklaşık 6 dönemdir görevde bulunan Trabzon Dernekleri Federasyonun seçime kısa bir süre kala dernekleri ziyaret çalışmalarında Başkan ve yönetimin eksikleri konuşulurken zaman zaman yüksek tansiyonlu tartışmalar oldu.
 
 
İstanbul da bulunan Trabzon Dernekleri Federasyonu mayıs ayında yapılacak olan olağan kongre öncesi dernek ziyaretlerine başladılar. Bahçelievler Trabzonlular  Derneğin de yapılan bu toplantıya Bahçelievler Dernek Başkanı Selami Aykut, Dernekler koordinatörü Kâtip Türk, Bahri Kamiloğlu, Murat Çapoğlu ile Of Hayrat Makililer Dernek başkanı İdris Türk, Taş Önü Dernek başkanı Sadık Yakup Çebi, Halilli Köyü Dernek Başkanı Recep Ayayaydın, Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Öksüz, Arsin Yol Üstü Dernek temsilcisi İbrahim Dorul katıldılar.  Kongre öncesi dernek ziyaretlerini sürdüren TDF temsilcileri komisyon ile gruplar halinde derneklere yaptıkları ziyaretlerde bu hafta Bahçelievler de bulunan Trabzonlular Derneğini ziyarete gittiler.
 
 
TDF adına Ali Rıza Balcı, Salih Zeki Durmuşoğlu, Yusuf Kızıldağ, Ethem Coşkun, Asuman Durmuşoğlu, Arif Kurumahmutoğlu başkanı temsilen katıldıklarını söyleyerek seçim öncesi bu dernek ziyaretlerinin amacını açıkladılar. Bugüne kadar derneklerle gerektiği şekilde birlik beraberlik içerisinde olamadıklarını söyleyen TDF komisyonu “ mayıs ayında olağan genel kurul yapılacak. Bundan dolayı bugüne kadar yapamadığımız dernek ziyaretlerini yaparak hem eksikliklerimizi gidermek hem de derneklerle tanışarak dernek listelerinin güncellenmesini sağlamak istiyoruz. Federasyonumuz da 140 civarında dernek isimleri var ama bunların yarısı güncellenmemiş ve ulaşamadığımız dernekler var. Mayıs ayında yapılacak olan bu olağan genel kurul seçimine tüm dernekleri de yasal işlemlerini yerine Trabzon adına yakışır seçim yaşamak istiyoruz. Bugüne kadar TDF olarak eksiklerimizin var olduğunu biliyoruz. TDF olarak tüm derneklerle yapacağımız bu toplantılarla derneklerimizi TDF ye üye yaparak geniş katılımlı bir kongre ile seçime girmek amacındayız” dediler.
 
Bu konuşmalardan sonra Makililer Derneği Başkanı ve eski TDF yönetim kurulu üyesi de olan İdris Türk “ TDF bugüne kadar derneklerden uzak ve kendi kafasına göre çalışmalar yapmıştır. Bundan önceki 2 kongrede şaibeler olmuştur. Güvenilir bir yönetim olmamıştır. Çalışmalarınızdan da anlaşıldığı gibi Trabzon önceliği yerine sanki bir AKP partisinin federasyonu gibi çalışmıştır. Makililer derneği olarak 2 yıldır TDF den hazurun listesini alamadık. Bundan dolayı bende üyelerime mahcup oldum. Çünkü TDF listesinde miyiz değil miyiz bilmiyoruz.
 
 
TDF ye üye olan derneklerin yarısının güncellenmediğini söylüyorsunuz bende iddia ediyorum ki yarısı da paravan derneklerle kurulu bir listeyle çalışıyorsunuz. Bu seçime de yine son 2 kongre de olduğu gibi şaibeli seçim olacağına inanıyorum. Çünkü size dernekler olarak inanmıyoruz güvenmiyoruz. Olağan genel kurul seçimine 60 gün kaladan önce İstanbul da ki tüm dernek başkanlarıyla bir istişare toplantısı yaparak oluşturacağınız listenin sağlıklı ve gerçek derneklerden olduğunu görmek inanmak isteriz. Aksi halde bu konu da Makililer Derneği olarak TDF nin yanlışlarına alet olmayız. “dedi.
 
 
Daha sonra konuşan Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği başkanı İsmail Turgut Öksüz TDF için komisyondakilere “biz dernek başkanı 
 
olarak buraya Trabzon için geldik ama maalesef TDF başkanı Mustafa Demir bu gibi toplantılara katılmıyor bu da onun eksiği. Ayrıca biz dernek olarak TDF nin tüm etkinliklerine davetlerine yönetim kurulu arkadaşlarımızla maddi manevi katılımlarda bulunan bir dernek olmamıza rağmen TDF den yapacağımız bir etkinlik için derneklerin listesini alamadık. Bu nasıl bir şeydir. Ayrıca bende TDF nin sağlıklı bir şekilde mayıs ayında ki kongreye geniş katılımlı ancak ortak sesin adayının olacağı çoğunluğa destek vereceğimi bildirmek isterim. Amaç İstanbul da Trabzon’un birlik beraberliği ise Trabzon’a ve Trabzonluya yakışır bir kongre geçirmeliyiz. TDF Trabzon temsil eden derneklerin seçme ve seçilme hakkını elinde bulundurmamalı. Kısıtlama koymamalı. Mayıs ayında yapılacak kongrede tüm Trabzon ağırlığına yakışır şekilde olmalı. “ dedi..
 
 
Zaman zaman TDF Komisyonuna yapılan derneklerle ilgili konuşmalarda özellikle Ali Rıza Balcı’ının sorular konusunda ki kısıtlamaları ve yanlış üsluplarına sinirlenen İsmail Turgut Öksüz ve İdris Türk çok sert cevaplar verdiler ve salonu kısa süreli terk ederek tekrar katıldılar. Özellikle bu toplantılara TDF başkanı Mustafa Demir’in katılmaması da çok tepki aldı.
 
Toplantıya TDF yöneticisi olarak katılan Asuman Sula Durmuşoğlu ise “ TDF de yapılan yanlışları kabul ediyorum. Yanlışlıklar ve haksızlıklar olmuş olabilir. Ancak bu yapılan yanlışlar kişileri bağlaması lazım. Kişilerin yanlışları ve eksikliklerinden TDF zarar görüyor. Yapılan eleştirilerde haklısınız. Ancak dileğim bundan sonra ki kongre ve sonrasında Trabzon’a yakışır olmasıdır “dedi.
 
 
Yapılan sert tartışmalar sonrasında Yusuf Kızıldağ ise “tamam bugüne kadar yapılan yanlışların ve eksikliklerin farkındayız. Bundan sonra yeni sayfa açarak reel derneklerle çalışmalar yapmalıyız “dedi.
 
Son olarak Bahçelievler Trabzonlular Derneği başkanı Selami Aykut “öncelikle derneğimizde Trabzon selameti için düzenlediğimiz bu toplantıdan çıkan o ki kendi eksikliklerini anlayan yanlışlarının farkında olan TDF temsilcilerinin katıldığı bu toplantıda da başkan Mustafa Demir de olmalıydı. Ama bu onun eksikliği. Mayıs ayında yapılacak kongre den 60 gün önce TDF tüm dernek başkanlarıyla yapacağı iştişare toplantısının kararını almamız bile Trabzon adına önemli bir karar oldu. Ben yıllarca hizmet ettiğim ve kurucularından olduğum TDF maalesef bugüne kadar Trabzon’u layıkıyle temsil edemediği kararının da buradan çıkması ve TDF komisyonunda bunlara evet demesiyle gösteriyor ki yapılacak TDF kongresi tüm derneklerin katılımıyla geniş katılımlı olmalı ve yeni bir başkan ile Trabzon derneklerinin birlik ve beraberliği sağlanmalı..”dedi.
 
Daha sonra TDF komisyonu Mustafa Demir adı yazılan umumi plaketleri de katılımcı dernek yöneticilerine vererek toplantı sona erdi.
 
HABER: ZEKİ GÖKÇE
 
 
Etiketler :
tdftrabzonderneklerifederasyonumustafademirtrabzonfederasyonukongretrabzon -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
17-01-2018 11:19
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®