Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
TDF Kongresi İptal Edilecek mi?
KONGRE ESNASINDA BİRÇOK HUKUKSUZLUĞU DİLE GETİREN DERNEK BAŞKANI VE DELEGELER , DİVAN BAŞKANI NURETTİN TURAN'IN UZLAŞMAZ ISRARINA BOYUN EĞMEK ZORUNDA KALDI Karadeniz habercileri olarak bizler hukukun bize verdiği itiraz hakkımızı kullanıyoruz. Sorumlu haberciliğimiz, sorumlu vatandaşlığımızın gereğini yaparak KONGREYE itiraz ettik
Trabzon dernekleri federasyonu 5. Olağan kongresi hakkında iptal başvurusu yapıldı.
 
Başından sonuna kadar video ve ses kaydına aldığımız kongrede dernekler kanunu ve medeni kanuna aykırı pekçok uygulama var.
 
25 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen kongrede yapılan uygulamaların hukuka uygun olmadığını dile getirdik, Bu hukuksuz olduğunu gördüğümüz genel kurulu yeni yönetimin kabul etmeyeceğini, hukuki sorumluluk almamak için federasyonu kayyuma devrederek demokratik hukuka uygun şekilde kongrenin yenileneceğini umduk fakat TDF yönetimi tarafından bu beklentimiz ciddiye alınmadı.
Sayın İsmail Şatıroğlu ve ekibi bu kongreyi meşru kabul etmiş, yönetimini kurmuş, hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorlar.
 
Haberimizin içeriğindeki videoyu izleyiniz, Buradaki özet yayının tam içeriği ekteki videolarımızdadır.
 
27 Mayıs 2018 tarihinde Sultan gazi Hoca ahmet yesevi kültür merkezinde gerçekleşen TDF 5. olağan kongresinde İSMAİL ŞATIROĞLU, SAMİ KILIÇ, MUSTAFA CAN Başkanlık için aday oldular. Kongre açılışında Mustafa Can Sami Kılıç lehine adaylıktan istifa etti.
 
Divan başkanı Nurettin Turan'ın hukuka aykırı baskıları ile neticelenen TDF Olağan 5. Kongresi Seçimler sonucunda kullanılan oyların 234 adedi İsmail Şatıroğlu'na çıkarak Trabzon Dernekleri Federasyonu yeni başkanı ilan edildi. 
İki gün evvel adaylığı söz konusu olan İBB İçdenetim  başkanı Sami Kılıç ise 139 oy alarak kongreyi tamamladılar.
 
Haberimize detayları koyarak sizi yormak istemiyoruz, zaten her şey gün gibi ortada.
Bu saatten sonra TDF yönetiminin istifa ederek sayın eski başkan Mustafa Demir’in ve Divan başkanı Sayın Nurettin Turan’ın azmettirmesi ile gerçekleşen hukuksuz kongrenin sorumluları içinde olmamanızı dileriz.
 
Kongreye hukuki süreci içinde dernekler masasına belgeleri ile itiraz edilmiştir.
DERNEKLER MASASI TDF DEN ŞİKAYETLER HAKKINDA SAVUNMA İSTEMİŞTİR.
 
Bizler vatandaş olarak durumu takip ediyoruz, hukuken bir yıl içinde kongreyi cum. Savcılığına ihbar etme yolu var, bunu da değerlendireceğiz.
 
Geçmiş kongrelerde de Sayın Mustafa Demir ve yönetim ortakları benzer uygulamalar yapmış, "şikayet eden çıkmadığı için" dava konusu olmamıştı.
 
Öncelikle Karadeniz bölgesi habercisi olarak bizler STK’larımızda göreceğimiz hukuksuzlukları sorumluluk sahibi vatandaşlığın gereğini yapacak, susarak suç ortağı konumuna düşmeyeceğiz.
 
Amacımız her platformda hukuka saygılı, Ülkeye faydalı, vatandaşlarımızın hakkını korumaktır..
 
 
Etiketler :
trabzonderneklerifederasyonu5 - olaugankongresi -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
01-08-2018 12:03
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®