Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Son Kabadayı Oflu İsmail vefat etti
Yeraltı dünyasının hayatta olan en ünlü kabadayılarından Oflu İsmail vefat etti. Ünlü Kabadayı Dündar Kılıç'ın eniştesi olan Oflu İsmail'in Hayatı Hapishanelerde geçmişti
Bugün akşam saatlerinde vefat eden İsmail Hacısüleymanoğlu, bir dönemin yine en ünlü kabadayısı Dündar Kılıç'ın eniştesidir. 
Hacısüleymanoğlu, 24 Aralık Perşembe günü Sarıyer kilyos'ta defn edilecek
 
Oflu İsmail lakaplı, İsmail Hacısüleymanoğlu, Semiramis Gazinosu’ndaki kurşunlama ve dönemin ünlü sanatçısı Esengül’ün ölümüne sebep olmuştu
 
Daha sonra yurt dışına giden Oflu İsmail, Hollanda, İtalya ve Almanya gibi kentlerde çeşitli yasadışı işlere karıştı. 
Semiramis Gazinosu’ndaki olaydan dolayı 36 yıla mahkum edilen baron Hacısüleymanoğlu’nun, Türk adli makamları tarafından iadesi istenmiştir. 1980 ile 1990 arasında vatandaşlıktan çıkarıldı. 1995’de yeniden Türk vatandaşı oldu. 2005’da yurt dışından Türkiye’ye getirildi ve tutuklandı. 2007’de tekrar serbest bırakıldı. O tarihten günümüze kadar, serbest olan İsmail Hacısüleymanoğlu, Trabzon Of’ludur. Dündar Kılıç’ın eniştesi  de olan Hacısüleymanoğlu’nun cenazesi 24 Aralık Perşembe günü Sarıyer Kilyos Merkez Camii'nden kılınacak namazdan sonra Kilyosta defnedilecek. 
Yeraltı aleminin iki ünlü ismi Kürt İdris ve Dündar Kılıç. Oflu İsmail, Dündar Kılıç'ın eniştesiydi
 
 
Oflu İsmail Kimdir?
 
Hacısüleymanoğlu, Mart 1979'da çıkan bir tartışma sonucu Semiramis Gazinosu'nun patronu ve şef garsonunu öldürerek yurtdışına kaçtı. Aynı olayda ses sanatçısı Esengül de hayatını kaybetti.
 
 
Oflu İsmail lakaplı İsmail Hacısüleymanoğlu, yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden, Dündar Kılıç, Kürt İdris ile
 
Ekim 1977'de Hollanda'nın İjimuiden Limanı'nda Helena isimli gemide yakalanan 3.7 ton esrarın Hacısüleymanoğlu'na ait olduğu öne sürüldü. 
 
Bu davada 36 yıl hapse mahkum olan Hacısüleymanoğlu, İngiltere'de Ali Osman kimliğiyle polise muhalefet suçundan 1985'te yakalandı. 14 Şubat 1985'teki davada hazır bulunması şartıyla 200 bin sterlin karşılığında serbest bırakıldı ve ortadan kayboldu. 
 
1987'de Hollanda'daki evi polis tarafından basıldı, evde 13 silah çıktı ve Hacısüleymanoğlu tutuklandı. Türkiye'de idam cezasıyla yargılandığı için iade edilmedi ve serbest bırakıldı. İtalya Torino Savcılığı'nın isteği üzerine Hollanda'da tekrar tutuklandı. 
 
 
Celal Erdoğan'a uyuşturucu satmak, uyuşturucu kaçakçısı İbrahim Çalışkan'ın ölüm emrini vermek, Bulgaristan bağlantılı uyuşturucu ve silah kaçakçılığı ile suçlandı. Milano 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Osman Cevahiroğlu'yla birlikte yargılandı ve 24 yıl hapse mahkum oldu. 
 
1980 döneminde Türk vatandaşlığından çıkarılan Hacısüleymanoğlu, 1995 yılında Türk vatandaşlığına geri alındı.
 
Hacısüleymanoğlu, Mayıs 2006'da Türkiye'ye iade edildi ve cezaevine konuldu. 2007 yılı ortalarında serbest bırakılan Hacısüleymanoğlu, aynı yıl Eylül ayında yine organize bir suça karıştığı gerekçesiyle gözaltına alındı ve tutuklandı.
 
İsmail Hacısüleymanoğlu mahkemede
http://www.hurriyet.com.tr/oflu-ismail-28-yil-sonra-cinayeti-anlatti-5834345
 
İRTİBAT
Kiymetli Hemşehrimiz
Değerli büyüğümüz , İsmail HACISÜLEYMANOĞLU (OFLU İSMAİL)hakkın rahmetine kavuşmuştur. cenazesi PERŞEMBE günü öğlen namazına müteakip Kilyoz Merkez CAMİİ'inde kılınarak aile mezarlığına defnedilecektir.Merhum abimize 
ALLAH'tan rahmet Hacısüleymanoğlu ailesine baş sağlığı dileriz. oğulları: Hasan HACISÜLEYMANOĞLU: 05322133620
Başer HACISÜLEYMANOĞLU :05321651864
Ata HACISÜLEYMANOĞLU:0040752082828
Etiketler :
son - kabadayi - oflu - ismail - vefat - ettiismail - hacisuleymanoglu - vefat - etti -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
22-12-2015 12:22
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®