Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Of-Hayrat derneğinde yıkım başlıyor
Dere yatağında, Fore kazık çakılmadan inşa edilen Of-Hayrat derneği Kadıköy şubesi yenileniyor. Daha önce kiracıların çıkmakta zorluk çıkarmaları nedeniyle yıkım işlemi yapılamamıştı
 
Kadıköy Of-Hayrat Vakfına ait Binanın 5366 sayılı yenileme kanunu ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun gereği yenilenmesi gereken bina Kiracıların binayı boşaltmakta zorluk çıkarması nedeniyle mümkün olmuyordu.
 
Son olarak mahkemenin tahliye kararı vermesi sonucu, Evvelce yapılan girişimlerde Binanın boşaltılması, Eletrik-Su, Doğalgaz kesme işleminin yapılamadığını, Direnişle karlaşıldığını emniyete beyan eden Vakıf yöneticilerine destek amaçlı üç ekip gönderilmesi sonucu Eletrik-Su, Doğalgaz işletmelerinden gelen kesme ekipleri görevlerini hiçbir engelem olmaksızın yaptı.
 
Binanın Eletrik-Su, Doğalgaz'ı kesilmiş durumdadır, Dileriz frot kullanım olmaz.
 
Şimdi acilen binanın bir hafta içinde boşaltılması bekleniyor, Ve yıkım başlayacak.
Mevcut 2 katlı binanın yerine otopark olarak kullanılan bahçeyide içine alacak şekilde Karadeniz konakları görünümlü çok amaçlı vakıf/dernek binası yapılacak.
 
Olay yerine geldiğimizde Kadıköy şübesi yetkililerinin bize tepki koyması, hatta hakaret etmesine anlam veremedik, Bu kabul edilemez durumu şikayet konusu yapmıyor, kişilerin cehaletine sayıyoruz. 
Bizler 18 yıldır Of-Hayrat ve Trabzon'lu hemşerilerimize bilâ ücret karşılığı hizmet etmeye çalışıyoruz, Bu sözlü saldırıya anlam veremedik.
 
Kaldıki bina eski ve imar hukukuna göre yapılmamış, 1. derece deprem rizki olan bir alanda ve Kurbağalıdere yatağı üzerinde bulunmakta, Temellerinde olması gereken Fore kazık sistemi bulunmamaktadır.
 
zaten mevcut kiracılar, Binanın çürük olduğunu, çökmenin engellenmesi için çelik kontrüksiyon destek verilmesi gerektiğini söylediğinde Vakıf yetkilileri binanın yenileneceğini, Bu nedenle böyle bir masraf yapmaya niyetleri olmadığını beyan etmişler. Kiracılar kendi inisiyatifleri ile binaya çelik güçlendirme yapmışlar, şimdi bu masrafları gerekçe göstererek zarar talep ettikleri söyleniyor.
 
Kazasız belasız Eletrik-Su, Doğalgaz kesim işleri nihayete erdi, acilen yıkım gerçekleştirilerek yeni binanın yapımı gerçekleşir umarız.
 
Bu çalışma sürecinde her yıl bin civarı öğrenciye verilen burs verilmeyecekmiş, Buna üzüldük. Dilerdik ki eski yönetimlerin yaptığı gibi vakfın gelirlerine dokunulmasın, gene mali durumu iyi hemşerilerimizden destek alınsın, 3 tane oflu, 1 Trabzonlu bakanımız var, Bunlarında desteklerinin alınabileceğini sanıyoruz. İktidar partisine verilen bunca desteğin "Öğrencilerimiz adına" karşılığı yokmu yani demek zorunda kalıyoruz..
 
Bu yenileme sonucu işsiz kalacak cafe personeli için üzgünüz, Kadıköy derneğimizin de bu süreçte kiraya çıkmasının doğru olacağına inanıyoruz, Derneklerimizin vakfımıza külfet olmasını kabul edemeyiz.
Kiracının ve Kiracı konumundaki derneğimizin bu yenilemeye sıcak bakmamasının altındaki gerçek kişisel mağduriyetler olduğunu görüyoruz, Bu yaklaşımın etik olmadığına inanıyoruz...
 
Etiketler :
kadugk - syof - hayratvakfugnaaitbinanugn5366sayuglugyenilemekanunu -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
09-09-2018 11:35
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®