Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Kapalı Spor salonu Çökmeye başladı
Trabzon'da, 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) için 2011 yılında yapılan Yomra Cimnastik Spor Kompleksi, 3 yılda dökülmeye başladı
Yomra Kapalı Spor salonu Çökmeye başladı, Sorumlulara hesap soran varmı
 
ZEMİN KAYIYOR ,ÇATI AÇILIYOR  SEBEP........
ÇÖPÜN ÜZERİNE TOPRAK DÖKÜLÜP ACELE YAPILMIŞ...
ŞU AN 3 MİLYON TL MASRAF YAPILACAK...
 
PARALAR UÇUYOR HAVAYA...
....ERZURUMDA KAYAK PİSTİ ZEMİN SORUNU NEDENİ İLE ÇÖKTÜ ZARAR 100 MİLYON TL...
.....BURADA ZEMİN SORUNU TESİS ÇATLIYOR...
....BU ZEMİNE BAKMAK İŞİ KİMİNDİR ALLAH AŞKINA...SIKINTI NEREDE?
Makina mühendisi Teoman Yılmaz
 
Trabzon'da, 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) için 2011 yılında yapılan Yomra Cimnastik Spor Kompleksi, 3 yılda dökülmeye başladı. Çöp depolama alanı üzerine yapılan tesisin, zemindeki kaymalardan dolayı bazı yerlerinde çatlaklar oluştu. Tedbir amaçlı 2 ay önce kullanıma kapatılan tesis, tadilata alındı.
2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları için Erzurum’da yaptırılan Türkiye'nin ilk ve tek kayakla atlama kuleleri, geçtiğimiz ay oluşan heyelan nedeniyle yıkılmıştı. 5 atlama kulesinden 3'ünün yıkıldığı olayda, 80 ve 95'lik rampaların ise pistleri yok olmuştu. Erzurum'dakine benzer bir olayın da Trabzon’da yaşandığı ortaya çıktı. 23-30 Temmuz 2011 tarihlerinde Trabzon'da gerçekleştirilen 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) için çok sayıda tesis yapıldı. Bazıları Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan tesislerin en önemlilerinden birisi de Yomra ilçesinde yapılan Cimnastik Spor Kompleksi. 2 bin 500 seyirci kapasiteli yarışma salonu, 2 adet antrenman salonu ve diğer bölümleriyle ülkenin en önemli cimnastik salonları arasında gösteriliyordu.
 
Ancak 20 milyon lira harcanarak yapılan kompleks, 3 yılda dökülmeye başladı. Çöp depolama alanı üzerine yapılan tesis, zemininde kaymalar ve duvarlarında çatlaklar meydana gelmesi üzerine kullanıma kapatıldı. 2 ay önce tedbir amaçlı olarak kullanıma kapatıldığı öğrenilen tesisin tadilatı için 3 milyon lira bedelle ihaleye çıkıldı. İhaleyi alan firma güçlendirme ve tadilat çalışmalarına başladı. Tesislerin 1 buçuk ay içerisinde yeniden hizmete açılmasının planlandığı bildirildi.
Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, zemindeki oturmalar nedeniyle yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı tesisin tedbir amaçlı 2 ay önce faaliyete kapatıldığını belirtti. Bilirkişilerin raporları doğrultusunda çalışmaların başlatıldığını ifade eden yetkililer, tesislerde kısmi güçlendirme yapılacağını kaydetti. Tadilat çalışmalarının başladığını ve tesisin 1 buçuk ay içerisinde de yeniden hizmete açılacağı bilgisi verildi.
CANALİOĞLU, TBMM'YE TAŞIDI
 
Öte yandan, CHP Trabzon Milletvekili Mehmet Volkan Canalioğlu, Yomra Cimnastik Spor Kompleksi’nde yaşanan problemi TBMM'ye taşıdı. Canalioğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi. Cimnastik Salonu’nda çökmeler olduğu ve bu nedenle tesisin hizmete kapatıldığı yönündeki iddiaların doğru olup olmadığını soran Canalioğlu, "Doğru ise konu ile ilgili başlatılmış bir soruşturma var mıdır? Tesisler bu alana yapılırken gerekli zemin etütleri yapılmış mıdır?" diye sordu.
Etiketler :
trabzon - da - 11 - - avrupa - genclik - olimpik - oyunlari - eyof - icin - 2011 - yilinda - yapilan - yomra - cimnastik - spor - kompleksi - 3 - yilda - dokulmeye - basladi -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
06-08-2014 16:34
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®