Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Hayratlılardan Çaykura İsyan
Varlık Fonuna devredilen Çaykur adım adım özelleştirilmeye giderken, Vahşi uygulamalar ile zarar ettiriliyor
Katarlılara satıldığı söylentileri ayyuka çıkan ÇAYKUR müstahsili zor durumda bırakacak yeni uygulamaları yürürlüğe koymaya başladı.
İlk uygulama Herkes çayını fabrikaya teslim edecek şeklinde oldu, Bunun imkansız olduğunu anlayan yetkililer bir adım geri atarak Alımların çay alım evi önüne gelecek kamyona yapılacağını, Alımevi içinde önceden çay dökümü yapılmayacağı ilan edildi. Bu yeni uygulama 4 çay fabrikasında uygulanırken 1. fabrika hayrat çay fabrikası olduğu açıklandı.
23 Nisan 2019 günü Sosyal medyada Basın açıklaması yapılacağını duyuran Hayratlı Müstahsiller Belediye önünde toplandı, Toplantıda Ağaçlıdüz Mahalle Muhtarı Turan Hacıbektaşoğlu durum hakkında bilgi verdi, Halkın şikayetlerini dile getirdi.
Söz konus toplantıyı Hayratlı Yaşar Bacak canlı yayın ile sosyal medyada paylaştı, oldukça çok ses getirdi, Ulusal basın olayı haber yaptı.
 
BASIN AÇIKLAMASI VİDEO
https://youtu.be/SiqZVR73GW4
 
ÇAYKUR’un üreticiyi özel sektöre mecbur eden politikalarına karşı duracaklarını ifade eden üreticiler, “Çay üreticilerinin ekmeğinle oynanmasına karşı susmayacağız” dediler
 
 Trabzon’un Hayrat ilçesinde çay üreticileri düzenledikleri basın açıklaması ile ÇAYKUR’un politikalarını protesto etti. İlçe halkı ÇAYKUR tarafından pilot bölge olarak seçilen Hayrat’ta uygulanmaya konulmak istenen ‘araba üstü alım’ usulünü uygulatmayacaklarını dile getirdiler. Açıklamaya katılan yüzlerce üretici adına konuşan Ağaçlıdüz Mahalle Muhtarı Turan Hacıbektaşoğlu, uygulamaya karşı sonuna kadar direneceklerini belirtti.
 
ZARARI ÖRTBAS İÇİN
 
ÇAYKUR’un 2018 yılında 657 milyon TL zarar ettirildiğini hatırlatan Hacıbektaşoğlu, “ÇAYKUR’un politikalarına toptan hayır diyoruz. Özel çay firmaları zarar etmezken devletin elindeki ÇAYKUR zarar ettiriliyor. ÇAYKUR’un yanlış yönetildiğini örtbas etmek için yükleme usulü değiştirilerek üreticinin üzerine yük bindirilmesine hayır diyoruz. ÇAYKUR’un hiçbir sözüne güvenmiyoruz. Çünkü bugüne kadar çay müstahsillerinin hep aleyhine çıkardılar” diye konuştu.
 
YÖNETEMİYORSANIZ BİZE VERİN
 
Hayrat müstahsilleri olarak bu uygulamanın karşısında olacaklarını kaydeden Hacıbektaşoğlu, “Araba üstü alım ambarlarda kaos ve kargaşaya, üreticlerde işgücü ve zaman kaybına neden olacaktır. Buradan sesleniyoruz. Çaykur kendine gel. Kimsenin zarar etmemesi için tez elden eski siteme dönülsün. Çay üreticilerinin ekmeğinle oynanmasına karşı susmayacağız. Eğer çay fabrikasını yönetemiyorsanız bize verin biz yönetelim. Sonuna kadar bu uygulamanın karşısında direneceğiz” ifadelerini kullandı. Üreticiler çay fabrikasının önüne siyah çelenk bırakarak eylemi sonlandırdılar.
 
Olayın haber videosu, ve yorumları aşağıdaki videomuzdan izleyebilirsiniz
 
 
Etiketler :
hayrat - oayfabrikasugnda - oaykuraisyanbasugna - ougklamasugyacgarbacak -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
24-04-2019 10:55
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®