Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Hayratlılar Trabzon Büyükşehir Belediyesi iftarında buluştu
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ramazanın ilk iftarında Hayratta sokak iftarında Hayratlılarla birlikte oruç açtı.
30 Mart yerel Seçimlerinin ardından Büyükşehir Statüsüne kavuşan Trabzon’un Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümükçüoğlu, başlattığı uygulama ile bu yıl Ramazan Ayı boyunca ilçelerde kurulacak sokak iftarlarıyla ilçe halkıyla buluşacak.
 
TBB İlk sokak iftarı uygulamasını Türkiye çapında rekor kıran Hayrat’ta düzenlendi. 
Hayrat’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde Cadde boydan boya masalar ile donatılırken iftar programına yaklaşık olarak bin kişi katıldı.
Yaşanan yoğun katılım karşısında memnuniyetini dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, “Seçimlerde rekor kıran ilçemiz bu akşamda bir başka rekor kırmıştır” dedi.
 
Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleşen iftar töreninden önce katılımcılarla tek tek görüşen Başkan Gümrükçüoğlu, iftarın ardından da Hayratlılara seslendi.
 
30 Mart yerel seçimlerinde Hayrat’ın rekor kırdığını ve AK Parti’nin ülke genelinde en yüksek oyu Hayrat’ta aldığını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “Kırdığı rekor ile Sayın Başbakanımızın hafızasında derin bir yer edinen Hayrat hepimiz için özel bir ilçedir. İftar programlarımıza Hayrat’tan başlamayı tercih ettik. Allah’ın izni ile görev süremiz boyunca Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak Hayrat için üzerimize düşeni fazlası ile yerine getireceğiz. Sandıkta rekor kıran ilçemiz bu akşam da bir başka rekor kırmıştır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Allah’ın izni ile sizlere mahcup olmayacağız” diye konuştu.
Ramazanın dostluk, barış, kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu burada da vurgulayan Gümrükçüoğlu, Hayrat’ın manevi özellikleri ile örnek bir ilçe olduğunu ifade ederken, İslam aleminde her ayın Ramazan ayı gibi yaşanması gerektiğini belirtti.
Alıntı: www.ofhavadis.com
Etiketler :
tbb - ilk - sokak - iftari - uygulamasini - turkiye - capinda - rekor - kiran - hayratta - duzenlendi - - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®