Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Dernekler Trabzonsporu Konuştu
İstanbul Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği “Başkan Kim Olmalı” temalı bir toplantı düzenledi.


24/03/2018 tarihinde Bahçelievler Hanedan kafede gerçekleşen toplantıya yaklaşık yüz dernek başkanı ve temsilcisi katıldı.

Geçmişte yapılan diğer toplantılar gibi ana konu Trabzonlunun, Trabzonsporlunun bir fikirde karar vermesinin ne kadar zor olduğunu bir kere daha ortaya koydu.

Ayrıca TS Başkanlığı için gerçekleştirilen toplantının ana gündemi 27 Mayıstaki TDF kongresi oldu. Başkan Mustafa Demir’in göreve gelmesi ile girilen süreçte yoğun çekişmelere sebep olan Trabzon derneklerinin TDF üyeliği tekrar soruldu Sayın Demir cevap veremedi. Çok az zaman kalmış olmasına rağmen sayıları 450’yi geçen İstanbul’daki Trabzon derneklerinden çok azına Kongreye katılma hakkı veriliyor, Şu an dahi kimin kongreye çağrılacağı belli değil.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği kurucu başkanı Sayın Tekin Küçükali uzunca konuşmasının özetinde yeni bir şey yoktu. Vaatler, Hayaller ve neticesiz tespitlerden ibaretti. Trabzonspor için başkan önerilerinde bulunan Tekin Küçükali 3 başkan adayı olduğunu önerdi. “Nuri Albayrak, Mehmet Yiğit Alp ya da Mehmet Atalay”, Nedenlerini ise Haber videomuzda izleyebilirsiniz.

TOPLANTI İLE İLGİLİ VİDEO HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

Küçükali’den sonra söz alan Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demir, “Trabzonspor hepimizin ortak değeri. Trabzonspor’un güçlü olmasının evvela, Trabzon’a büyük katkısı var. Trabzon ismine katkısı var. En doğru adımların atılmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turgut Öksüz, kulüpten, şehre kadar iç çekişmelerin ana bünyeye zarar verdiğini söyledi. Öksüz şunları söyledi: “Bir kriz halinden geçiyoruz. Trabzon kentinin ve Trabzonspor’un Ankara’ya gönderdiği isimler, geriye dönüp bakmalı. Şehri ve Trabzonspor’u unutmamalı.

Dün Trabzonspor onlar için her şey oldu. Bugün onlar Trabzonspor için her şeyini vermeli. Gerekeni yapmalı. Trabzon ismiyle koltuklara gelenlere ve sonra Trabzon’u unutanlara, hizmet etmeyenlere hakkımızı helal etmiyorum.
Trabzonspor iflas erteleme istedi. Bizim paralı başkana ihtiyacımız yok.  350 futbol okulumuz var. Fenerbahçe 40 bin lira futbol okullarından tabela parası alıyor. Trabzonspor hiç almıyor. Kulüp para sorunu yaşarken, futbol okulları paraya para demiyor. Ben yönetici olsam, 1 ayda Trabzonspor’un kasasına 50 milyon koymayı vaat ediyorum. Bizim önceliğimiz Trabzon’dur, Trabzonspor’dur. Başka bir siyasetim de yoktur. Benim ve derneğim için Trabzonspor, tüm siyasetlerin üzerindedir.”

Ortak Değer Trabzon Platform başkanı Av Osman Erusta: “Lejyonerlere Gerek Yok”

Toplantıda en dikkat çeken çıkışı Ortak Değer Trabzon Platform Başkanı Osman Erusta yaptı. Erusta, paralı başkan paralı başkan tekerlemesinin son bulması gerektiğini belirterek, “Trabzonlu kimliği sekteye uğradı. Trabzon bölgede en geri il duruma düşmüştür. Bölünmüşlük var, bunu ortadan kaldırmak lazım.

Siyasetin Trabzonspor’u kullanmasından çok, Trabzonspor siyaseti kullanmalıdır. Artık Trabzonspor’da lejyonerler dönemi kapanmalıdır” açıklamasıyla salondan alkış aldı.

Trabzonluların mensubiyet duyarsızlığına bir örnek ise, İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde karşı listelerde yarışacak olan Emrullah Tellioğlu ile Timur Şahin’in birbirlerinden habersiz geldikleri bu toplantıda tanışmış olmaları Trabzonlunun halinin hazin bir örneğidir.

Trabzonlu Üniversiteliler Derneği Yüksel Yılmaz, büyük resmin Trabzonspor olduğunu ifade ederek, tüm STK’ları bu resmin etrafında toplanmaya davet etti.

Of Karacalar Aile Derneği Başkanı Ali Karaca ise, Trabzonspor’un borcunun yönetilemez durumda olduğunu, birinci gündemin bu borcun aşağılara çekilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yazımızdaki video toplantının yarısını içeriyor, Nedeni Söylendiğine göre Sayın Tekin Küçükali ricacı olmuş, Toplantının video çekiminin zararlı olacağını beyan ederek habercilerin video çekiminin engellenmesini rica etmiş, Bu istek sanıyorum TDF Başkanı Mustafa Demir’inde isteği idi, Katılımcı dernek başkanlarının bir araya gelmesini fırsat bilen birçok dernek başkanı için İstanbul’daki Trabzon derneklerinin önünü tıkayan TDF yönetimini sorgulamaktı.

 


Bizde gerçeklerin kapalı kapılar arkasında tartışılmasının ne Trabzon’a ne Trabzonsporluya faydası olmayacaktır. Bütün olumsuzlukların aleni ortaya dökülmesi, Toplumsal tepki oluşturulması gerektiğine inanıyoruz. Katılımcılardan pek çoğu, Trabzon şikâyetlerinin iktidara zarar verdiğini, Politik konuşulmaması gerektiğini savundular. Halbuki yüz yıldır, Hatta 250 yıldır Trabzon’a yapılan haksızlıklar hep idari anlamda gerçekleşmiştir, Trabzon’un günümüzde düşürüldüğü makus talihin müsebbipleri siyasilerdir.
Siyasilerin kasıtlı tasarrufları nedeniyle her 10 Trabzonludan 9’u Trabzon dışında yaşamak zorunda bırakılmaktadır…

Avcılar Trabzonlular, Bayrampaşa Trabzonlular, Göktürk Trabzonlular, Güngören Trabzonlular, Of Kıyıboyu Derneği, Dernekpazarı Vakfı, Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği, Hayrat Birleşik Makililer Derneği, Of Uğurlu Derneği, Hayrat Yarlı Derneği, Şalpazarı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanlar düzeyinde toplantıya katılım sağladı. Trabzonspor başkan adayı Metin Kaya da, hem başkan adaylığını hem de şike mücadelesi ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Kuzeyyıldızı Trabzonsporlular derneği oldukça başarılı, Nezih bir kahvaltı ile toplantıyı özveri ile gerçekleştirdi. Kendilerini tebrik ederiz. Gelecekteki çalışmalarında başarılar dileriz.
Keşke toplantıya TDF başkanı M. Demir katılmasaydı, Toplantının amacından sapmasına sebep oldu. Zaten nerede bir toplantı olsa değişmeyen şikayet konusu "TDF neden Trabzon derneklerini delege yapmıyor" oluyor, Ve M. Demir sözle ne kadar ret etsede, TDF'nin Ak partinin arka bahçesi gibi kullanılmasına şikayetler son bulmuyor. 
Bizde 12 yıl bilâ ücret hizmet ettiğimiz TDF'den ayrılmamızın sebebi Aşırı politize olmalarıydı. 
Bu konu özel bir haber niteliği taşığı için burada kesmek zorunda kalıyoruz..
 
TOPLANTININ DİĞER YARISINDA "TADSIZLIK OLMASIN DİYE" VİDEO ÇEKMEDİK. SES KAYDI ALDIK, BİLAHARE BU SES KAYITLARINI DA YAYINA HAZIRLIYORUZ...


Etiketler :
tskuzeyyugldugzugtrabzonsporlularustanbultrabzondernekleritrabzonderneklerifederasyonu -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
25-03-2018 15:03
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®