Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Attila Dilaver; Şike Süreci bitti, 15 gün bekleyin dedi
Trabzonspor Temiz futbol Şike paneli TİAB merkezi Trabzonpark’ta gerçekleştirildi

Toplantı duyurusunda Katılımcılar Başkan İH. Hacıosmanoğlu Bşk. yardımcısı Ali Uzunay, Trabzonspor Hukuk Kurulu üyesi Attila Dilaver olduğu açıklanmıştı.

Panele Başkan İH. Hacıosmanoğlu Bşk. yardımcısı Ali Uzunay gelmedi, İstanbul Trabzonsporlular Platformu Başkanı İsmail Öksüz kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Şike sürecinin Dünü-Bu günü-Yarını hakkında detaylı açıklamaları Attila Dilaver etraflıca yaptı.
Attila Dilaver şike sürecinde dönüm noktasına geldiklerini, 15 gün içinde ŞİKE bombası patlayacak dedi.

Attila Dilaver TFF veya başka yerlerden SUSMA karşılığı teklifler gelebileceğini, hiçbir teklifi kabul etmeyeceklerini beyan etti
.

PANEL VİDEO KAYDI AŞAĞIDA

TİAB’ın (Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği) Trabzon Park’taki dernek merkezinde düzenlediği kahvaltıda Trabzonspor Hukuk Kurulu üyesi Attila Dilaver, şike süreciyle ilgili bilgi verdi. Kahvaltıya Trabzonspor başkan yardımcısı Erol Ağaoğlu, TİAB Başkan Yardımcısı Ahmet Koç, İstanbul Trabzonsporlular Platformu Başkanı İsmail Öksüz, platforma bağlı dernek başkanları, Gurbetçi Gençler grubu ve UNİ-TS üyeleri katıldılar.

Attila Dilaver, bir saatten uzun süren konuşmasında şike süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
Sürecin 1.10.2010’da Giresunspor başkanı Olgun Peker’in takibiyle başladığını anlatan Dilaver, kendisinin sürece sonradan dâhil olduğunu ve Faruk Özak’ın isteğiyle bunun gerçekleştiğini açıkladı. “Süreç bitmemiştir. Hukuken de bitmesi mümkün değildir. UEFA işi uzatıyor ama eninde sonunda kararı vermek zorundadır” diyen Attila Dilaver, “Trabzonspor kulüp olarak sürece çok geç müdahil olmuştur. Yine de bu müdahil olma sonucunda dava kapatılamıyor, Trabzonspor 40-50 milyon dolarlık bir tazminat bekliyorsa o müdahaleden dolayıdır” diye devam etti.

Daha sonra uluslararası hukuk süreci hakkında ayrıntılı bilgilere geçen Attila Dilaver, Trabzon şehrinin dinamiklerinin şikecilerin gücünün etkisi altında kaldıklarını ve bir STK’nın “İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığa yakışmıyor, istifa etmeli” diye açıklama yaptığı halde aynı kurumun şike süreciyle ilgili hiçbir açıklamalarını duymadığını söyledi. Konuşmasının ilerleyen safhalarında da Çağlayan Adliyesi’nde linç tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını ama Trabzonluları yanlarında göremediğini söyleyerek şehre ciddi sitemlerde bulundu.

Dilaver, son olarak nihai beklentilerini anlattı. “Bizim kulüp ve hukuk kurulu olarak dört beklentimiz var.
1-Kupa Trabzonspor’a verilecek.
2-Fenerbahçe şike yaptığı için ceza alacak.
3-Şikeye bulaşan bütün futbol insanları futboldan ömür boyu men edilecek.
4-Trabzonspor’un bütün maddi kayıpları tazmin edilecek. Bu maddelerin bir tanesinin bile yerine gelmemesini kabul etmiyoruz”

Soru-cevap bölümünde eski başkan Sadri Şener hakkında ağır ifadeler kullanılması üzerine cevap veren Attila Dilaver, “Sayın Sadri Şener ve ekibi 2010-11 sezonunda 82 tertemiz puanla şampiyon olmuş bir ekiptir ve teşekkürü hak ediyorlar” deyince sözleri salonda alkışlarla karşılandı.


Etiketler :
ike - surecinin - dunu - bu - gunu - yarini - hakkinda - detayli - aciklamalari - attila - dilaver - etraflica - yapti - attila - dilaver - sike - surecinde - donum - noktasina - geldiklerini - 15 - gun - icinde - sike - bombasi - patlayacak - dedi - -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
14-03-2015 11:31
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®