Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
Akçaabat platformu toplantı notları
Haçkalı Baba hastanesine girişte yapılan saçma trafik düzenlemesi, Akçaabat halkına ihanettir.!
Haçkalı Baba hastanesine girişte yapılan saçma trafik düzenlemesi, Akçaabat halkına ihanettir.!
Bu yapılan saçma düzenlemeyle, Akçaabat'ın büyük köylerinin bulunduğu Söğütlü (Kalanima) deresi vadisindeki bütün köylere, en ağırı da  idari yönetim olarak, Akçaabat'tan ayrılan Düzköy ve köyleriyle Akçaabat'ın irtibatını kestiler..!
Düzköy tarafından gelen bir vasıtanın sadece hastaneye girişi değil, Akçaabat yönüne dönmesi engellendi, Akçaabat'a dönmek isteyenler Trabzon yönüne dönüp, Üniversitenin altındaki küçücük kavşaktan u dönüş yaparak, Hastaneye ya da Akçaabat'a, ulaşabilecek..?
Hastaneden ya da Akçataş civarındaki evlerden çıkıp, Trabzon'a Düzköy yönüne gitmek isteyen vatandaş, 6 kilometre Akçaabat yönünde giderek, Köfteci Nihat ve Ortaokul kavşağından u dönüş yapıp 6 kilometre de geri gelecek..!
Söğütlü Ulu Camii civarında oturalar, o bölgede iş yerleri olanları yaşayacakları sıkıntıyı kim çözecek..?
Mesela Süleyman Hacisalihoğlu kardeşim, işi Trabzon'da. Trabzon Akçaabat arası 12 kilometre gelecek, evinin karşısından geçip, Nihat Usta'nın önünden dönüp evine gelmesi de 6 gidiş 6 geliş olmak üzere 12 kilometre ve bir saatini alacak, bu düzenlemeyi yapanlar, onun yakıt parasını verecekler mi..?
Kaldi ki, çözüm olarak tayin edilen iki taraftaki kavşak da, iki vasıtanın zor sığacağı kavşaklardır. Oralarda oluşan sıkışıklık, tüm D 100 Şehirlerarası yolu etkiler..!
Düşünün Düzköy yönünden gelen bir tır, İstanbul yönüne dönmek için, Üniversite kavşağına gidip, küçük refüjü büyük bir ihtimal tek manevrada dönemez, arkasında biriken kuyruğun ucu Söğütlü beldesini, Trabzon yönünden gelenler de, Yıldızlı rampasını tıkar..?
Bu şekilde uygulamayı planlayan kafasızlar, önce bu kavşakları genişletip olası tıkanıklığa çare bulmalıydılar. Hastane kavşağında düğüm olan trafiği ikiye bölüp dörtle çarparak, bu yolu kullananlara iki tane düğüm yaptınız..?
Ben yaptım oldu zihniyeti, burada sonuç vermez..?
İktidar inşaat yönünde, her yere para yetiştiriyor. Bu sorun iktidarındır..? 
Bölgeye kavşak düzenlenmesi açısından tek çare, Düzköy istikametinin D-100 karayoluna birleştiği yerin Doğu köşesinde Erbaşaran Petrol'ün ve Batı köşesindeki 60 daireli apartmanın istimlak edilip yıkılarak, geniş bir kavşak yapılmasıdır..?
Bu sıkışıklığı çözmek için alternatif yol olarak gösterilen, Akçaabat'ın Yaylacık mahallesi içine yönlenmek, devamında Söğütlü'nün arka kesimine yönelmek asla çözüm değildir. Oralarda birçok site yapıldı, mecburen tek yol uygulaması yapılacağından, her gün hır gür olacaktır. Böyle bir geçici çözüm için o yollar önce düzenlenip, sonra alternatif olarak sunulmalıydı..?
Alternatif deyince, Haçkalı Baba hastanesi oraya yapılmamalıydı, yıllarca söyledik kimse aldırmadı, oraya yapılması devam eden mevcut iktidarın, siyasi rant beklentisi sonucudur..?
Hastane yapımından evvel, o kavşak çok rahat düzenlenebilirdi düzenlenmedi, Hastane yapımında kavşak hastane tarafına, hastaneyi biraz geri çekerek önüne her türlü büyük kavşak yapılabilirdi..?
Yapılan iş öngörüsüz cahil iktidarın, hatayı hatayla düzeltme gayretidir..?
Bu yapılan uygulama, bu yolu kullanan sadece Trabzon Akçaabat halkı değil, Rize Artvin, Gümüşhane Bayburt, Gürcistan Azerbaycan halkına da eziyettir..? 
Ben demiştim demekten hoşlanmam ama, asıl ve kesin çözüm, GÜNEY GEÇİŞ YOLU'dur..?
 26 Ekim 2019 günü, yapmış olduğumuz panelde bunu dedik..?
Panelimize katılarak, bu görüşümüzü destekleyen katkı sağlayan, değerli katılımcılara tekrar tekrar teşekkür ediyorum...
Bu konuda devamlı yazan, sevgili Şenol Şirin kardeşime de minnet duygularımla teşekkür ediyorum...
Özellikle konuya sahip çıkan hiçbir resmi kurum yok, Karayolları haberimiz yok diyor. Trabzon trafik komisyonu bizim ilgimiz yok diyor...
Bu işi kim yapmışsa, lütfen şu anda gidip yaptığı rezaleti izlesin..?
Yeni düzenlemeye göre, köprünün üstünden iki insan karşılıklı yaya geçemiyecek şekilde daraltıldı..!
Bu eziyeti yapanların, vicdanı yok..!!!!!
TC Hayrullah Ertem
 
 
1 - AKÇAABATLILAR PLATFORMU BAŞKANI HAYRULLAH ERTEM'in KONUŞMASI 2 - AKÇAABATLILAR PLATFORMU BAŞKANI HAYRULLAH ERTEM'in KONUŞMASI
Etiketler :
hayrullahertemtchayrullahertem -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
14-07-2021 20:06
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®