Ana Sayfa Künye Sitene Ekle
Kullanıcı Adı : Şifre : Şifremi Unuttum Yeni Üyelik
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri Tüm Yazarlar
ABD İsrail Adına Oy Kullandı ve
Dünyanın 5'ten büyük olduğunu iddia edenler yanıldı, İsrail dünyadan büyük olduğu ortaya çıktı
Dünya ;Hristiyanların , Paskalyasını NOEL ini Kutlama Telaşındayken Birleşmiş Milletler genel kurulunda İşgalci  Siyonist İsrail in 1967 Sınırlarına Çekilmesi Kararını Oyluyordu.
(Ki Bu Konuda Onlarca BM Kararı Ortadayken!). 
 
 
BM in 5 Daimi Üyesinden Rusya,Çin,Fransa önergenin Lehinde Oy Kullanırken, İngiltere Çekimser ; ABD de Ret Oyu Kullandı !
(Ve bu ret oyu teklifin ret edilmesine yetti) "Dünya siyasi işleri matematik değildir, Güçlü olanın haklı olduğu bir dünyada yaşıyoruz"
Geçici 10 Figüran Ülkeden,ÜRDÜN, ŞİLİ, ARJANTİN, ÇAD, LÜKSEMBURG Filistinin Lehine Oy Kullanırken, 
Litvanya, Nijerya,Güney Kore,Ruanda ÇEKİMSER,; 
Aborjinleri Katleden AVUSTURALYA da İsrailin uydusu ABD ile birlikte RED OYU kullandı! 
Yani 8 EVET,5 ÇEKİMSER ,2 de RET oyuyla Filistinin Bağımsızlığı Bir Başka Bahara Kaldı! 
Evet Dünkü Oylama Gösterdi ki,BM GÜVENLİK KONSEYİNDE VETO HAKKI OLAN 5 ÜLKEDEN BİRİ OLAN "DİKTATÖR" ABD ,RET OYU VERDİ!
Olaya Matematik bilimi açısından bakan politikacıların Dünya 5'ten büyüktür çıkışının basiretsizlik olduğunu ortaya koyuyor.
 
Dünya hayatı imtihandır ve Kafirlerin zulmü seyredenler için kendilerine azap, Zulme uğrayanlar için Rahmettir.
Ali İmran-140: .............. İşte bu günler (öyle günlerdir) ki, onları insanlar arasında evirir çeviririz. Tâ ki Allah, îmân edenleri ortaya çıkarsın ve içinizden (bu uğurda can veren) şehîdler (ve yaptıklarınıza şâhidler) edinsin! Çünki Allah, zâlimleri sevmez.
 
KONU İLE İLGİLİ HABER:
ABD veto etti.. Filistin tasarısı kabul edilmedi
İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı kabul edilmedi.
 
İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi (BMGK) karar tasarısı kabul edilmedi.
 
BM Güvenlik Konseyi'ndeki oylamada 8 ülke lehte oy kullanırken ABD ve Avusturalya tasarıya ret oyu verdi. İngiltere, Litvanya, Nijerya, Güney Kore ve Ruanda ise çekimser kaldı.
 
Evet oyu kullanan ülkeler ise Fransa, Ürdün, Şili, Arjantin, Çad, Lüksemburg, Çin ve Rusya oldu.
 
Tasarı, kabul için gerekli olan 9 oyu sağlayamadı.
 
Mansur: "Halkımız bu mücadeleyi sürdürecek"
 
Filistin'in BM Daimi Gözlemcisi Riyad Mansur, ABD'yi kastederek, "Bugün 8 değil 14 oy da alsaydık veto gücü olan bir ülke tasarının kabul edilmesine izin vermeyecekti" dedi.
 
Samimi bir şekilde barışı sağlamak için mücadele ettiklerini dile getiren Mansur, "Halkımız bu mücadeleyi sürdürecek ve Filistin liderliği toplanarak bundan sonra atılacak adımları kararlaştıracak" diye konuştu.
 
Mansur, Konsey'de yaptığı konuşmada da oylama sonucunun BM Güvenlik Konseyi'nin sorumluluklarını yerine getirmeye hazır ve istekli olmadığını gösterdiğini söyledi.
 
Ürdün'ün BM Daimi Temsilcisi Dina Kawar da gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistin'in mücadelesini desteklemeyi sürdüreceklerini kaydederek, bugünkü oylamanın bu mücadeleye bir ivme kazandıracağını belirtti.
 
Kawar, oylamanın niye ocak ayına bırakılmadığı sorusu üzerine de tasarı üzerinde daha fazla istişare yapılması ve konsensüs aranması gerektiğini düşündüklerini ancak Filistinli liderlerin isteği üzerine tasarının oylandığını dile getirdi.
 
ABD tasarıyı yanlı buldu
 
Tasarının lehinde oy kullanan Fransa'nın BM Daimi Temsilcisi François Delattre, oylamanın ardından Konsey'de yaptığı konuşmada, burada bir anlaşma sağlanamaması nedeniyle üzgün olduklarını söyledi.
 
Fransa'nın da bu konuda bir tasarı hazırladığını ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığı için Arap grubunun metninin oylandığını kaydederek, "Bu çabalar burada sonlanmamalı. Çok geç olmadan çözüm için tekrar uğraşma sorumluluğumuz var" dedi.
 
ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Samantha Power ise ret oyu vermelerinin nedenine ilişkin açıklamasında, tasarıyı yanlı bulduklarını, İsrail'in güvenliğinin göz önüne alınmadığını savundu.
 
Tasarıyı reddetmelerinin şu anki durumdan memnun oldukları anlamına gelmediğini de belirten Power, barışın müzakere masasında uzlaşmayla sağlanabileceğini savundu.
 
Tasarıya 8 lehte, 2 aleyhte, 5 çekimser oy
 
BM Güvenlik Konseyi'ndeki oylamada 8 ülke lehte oy kullanırken, ABD ve Avustralya tasarıya ret oyu verdi. İngiltere, Litvanya, Nijerya, Güney Kore ve Ruanda ise çekimser kaldı.
 
Evet oyu kullanan ülkeler ise Fransa, Ürdün, Şili, Arjantin, Çad, Lüksemburg, Çin ve Rusya oldu. Tasarının kabulü için 9 oy gerekiyordu. Ancak 9 oy sağlansa bile ABD'nin veto etmesine kesin gözüyle bakılıyordu.
 
"ABD ve İsrail'in BM'ye üye ülkelere uyguladığı baskı ve şantajdan kaynaklandı"
 
Fetih Hareketi sözcüsü Ahmed Assaf, "Uluslararası toplum bir kere daha doğruluk, gerçekçilik ile hakkın ve uluslararası kanunun yanında olma sınavında başarısız oldu" değerlendirmesinde bulundu.
 
"Filistin karar tasarısının BMGK'da kabul edilmemesi, ABD ve İsrail'in BM'ye üye ülkelere uyguladığı baskı ve şantajdan kaynaklandı" ifadesini kullanan Assaf, şöyle konuştu:
 
"ABD, İsrail terörünün yanında olduğunu ispatladı. ABD, güvenilirliğini kaybediyor. Karizması dünya önünde sarsıldı. Biz başarısız olmadık. Filistin davasını uluslararası toplumun önüne koyarak zafer elde ettik."
 
Filistin'in karşılık vermekte gecikmeyeceğini dile getiren Assaf, halkın ilerleyen saatlerde Filistin yönetimi tarafından alınacak önemli kararları göreceğini ifade etti.
 
Filistin Başmüzakerecisi Saib Ureykat da yaptığı yazılı açıklamada, Filistin yönetiminin, atılacak adımları görüşmek üzere bugün toplanacağını aktardı.
 
BMGK'nin Filistin karar tasarısının kabul edilmemesini de değerlendiren Ureykat, "Biz, güçlü bir şekilde inanıyoruz ki, uluslararası anlaşmalar ve örgütler de dahil olmak üzere diplomasi, Filistin halkının hakkıdır. Elimizde, ileride açıklayacağımız derhal karşılık verecek adımlar var" yorumunu yaptı.
 
Ureykat, karar tasarısının uluslararası kanunlara tamamen uygun olduğunu ve BM tarafından onaylanan birçok kararı da desteklediğini kaydetti.
 
BMGK üyelerinin çoğunun karar tasarısı lehine oy kullandığını hatırlatan Ureykat, "Bazı ülkeler karar tasarısı lehine oy kullanmayarak, uluslararası kanunları şiddetli bir şekilde ihlal etmesine rağmen hala İsrail işgalinin cezadan kurtulmasını garanti altına almaya çalışıyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
Uluslararası toplumu sorumluluklarını üstlenmeye çağıran Ureykat, İsrail'in sistematik bir şekilde uluslararası kanunu ve BM kararlarını ihlal ettiğini bildirdi.
 
Ureykat, "İsrail'e kanun üstü devlet gibi davranmaya son verilmelidir. Kalıcı ve adil bir barışın gerçekleştirilmesi için, İsrail'in cezadan kurtarılması kültürü bitirilmelidir" ifadesini kullandı.
Etiketler :
recep - tayyip - erdogan - in - dunya - 5 - ten - buyuktur - - hatirlatmasina - inat - - dun - 1 - dunyadan - buyuktur - karari - cikti -
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ
01-01-2015 08:13
aaaaaaaaaaa
Oy Kullan Sonuçlar
Foto Galeri [ Tümü ]
Video Galeri [ Tümü ]
Kim Kimdir
ISTANBUL
 
Destek: Abdullah Gözaydın
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Site Haritası
 
Tüm hakları saklıdır 2012 ®